bugün

nutuktan 2 cüz okudum diye yanıtlanabilir.
görsel
Annem tarık akan için fatiha okurken ben de bir ateist olarak sessizce yanında durdum.
Laiklik ayrım yapılmadan herkesin inancını yaşama özgürlüğünün devamlılığının sağlanmasıdır sonuçta.
bir kaç gün önce el birliği ile küfürler edip z1f618mz adlı yazarı sildirdiler.

Daha ne yapsınlar değil mi? Modlarda yanınızda pek bir çaba sarf etmenize gerek yok o yüzden.

Uzaktan izliyorum sizi sadece.
Şort giyip otobüse bindim.
Sevgilime en darından tayt aldım, laik ve modern türkiye için feda olsun yurttaşlara sevgilimin dötü.
atatürk sayfalarındaki paylaşımların altına büyük harflerle "TÜRKiYE LAiKTiR LAiK KALACAK" yazdım.
içki içtim ahahhaha.
inadına dekolte giydim.
hay Allah laik inizi versin .
birkaç göt kılına akıl verip doğruları gösterdim...
din ve devlet işlerini birbirinden ayırdım.
(bkz: dog days of/#26667146)
çalıştığım şirketin ağır bir yobaz olan çaycısı hamdi efendiyi getirdiği çayları çeşitli bahanelerle beğenmeyerek 3 defa geri yolladım, bana ne amk itin ayağını taştan mı acıycam bi daha getirsin ibne, adam öyle böyle yobaz değil eşi türbanlı kızı da üniversiteye türbanla gidiyor üstelik herif çayları doldururken bile besmele çekiyor , yok ibnenin ayağını kaydırcam kaydırmasına ama adam cidden iyi çay demliyor hem çaycılık gibi ayak işlerini yapacak kemalist bulamazsınız çünkü kemalizim gibi ulvi bir ideolojiyi benimsemiş çağdaş insanlar genellikle yüksek tahsil görmüş ve özel konumlarda olan insanlardır. yani kovacağım ibneyi ama alternatif yok hem çağdaş ve laik bir insanın çaycılık gibi düşük ayak takımının yapacağı bir işi yapmasını istemem, laik ve kemalist gönlüm buna izin vermez.

yırttın paçayı hamdi efendi ama ağır bir yobaz olmanın hesabını her gün fitil, fitil burnundan getireceğime emin olabilirsin.
rakı içtim .hep böyle olmuo mu zaten?
bu arada dip not: kemalistim.
(bkz: laiklikle kafayı yemek)
Laiklik zırvasıyla, aklınıza gelemeyecek küfürlerin aynı cümle içine gayet de sokulabileceğini öğrendim.
- bugün laiklik için ne yaptın?

+binlerce laik var adlı bi'şarkı yaptım anne!
hahha çok güzel ironi yaptığını sanıyor bazı arkadaşlar, hizbullah gibi terör örgütlerinin adam öldürdğünü unutmuş bu ülkeyi karıştıran partileri unutmuşş heralde.. hizbullahtan kalma allahsızlar işte...
- bugün laiklik için ne yaptın??
- kamusal alanda dini dusuncelere dalmadim.
-bugün laiklik için ne yaptın?
+3 türbanlı dövdüm, 2 çember sakallı dayıya küfür edip kaçtım...***
dünya engelliler gününde anıtkabiri ziyarete gelen engelli çocukların annelerini türbanlı diye içeri almadım. sen rahat uyu atam.

özel günlerde bu tür ekstra uygulamalar yapıyorum.

her gün ise hiç aksatmadan türbanlıların eğitim haklarını elinden alıyorum, üniversiteye sokmuyorum.

görevimin başındayım, büyük insanım.

tek amacım "laik" olmak, senin bıraktığın emanete "layık" olamasam da.

imza:laikliğin bekçileri, demokrasi çiğneyicileri.
günlerden cumaydı ve ben camiye gitmedim. camiye gidenlere bakarak içimden "işte akp'ye oy veren, ülkemizi karanlığa sürükleyen geri kafalı şeriatçılar" dedim ve onlara bir güzel küfrettim. bu manzarayı görüp çok sıkıldığımdan hemen soluğu atatürkçü düşünce derneği'nde aldım ve orada "aydınlık türkiye"yi gördüm. birbirinden laik arkadaşlarla chp'nin 5 sene sonra muhakkak oyların %80'ini alıp ülkemizi yarınlara taşıyacağına dair sohbet ettim. en son cumhuriyet mitinginde karşılaştığım bedia hanım'ı oldukça sıkkın gördüğümden, onu da alıp dernekten bir arkadaşın açtığı kermese gittim. bedia hanım ve ben kermesten oldukça memnun ayrıldık ve bir kahve içmeye gittik. tandoğan'daki kafede otururken, üniversiteli arkadaşlar geldi ve ülke sorunları üzerine koyu bir sohbete daldık. daha sonra arkadaşlardan birine sahip olduğum ismet paşa tablosunu vereceğimi söyledim ve bedia hanım ve ben arkadaşların yanından ayrıldık.
metro istasyonuna doğru yürürken anıtkabir'i gördük ve en son seçimlerden önce buraya geldiğimizi farkettik. hemen ata'nın huzuruna çıkmaya karar verdik ve yolumuzu değiştirdik. önce anıtkabirin altındaki müzeyi gezdik, daha sonra ismet paşa'nın mezarını ziyaret ettik. mezarın önünde dua eden insanları görünce midemiz bulandı ve hemen uzaklaştık. ata'nın huzuruna gelmeden önce, askerlerin nöbet değişimini izledik. izlemekten asla sıkılmayacağımız askerlerimizden bir kere daha gurur duyduk. ve sonunda ata'nın huzurundaydık. önce kurduğu cumhuriyetin ne hale geldiğini bir görse bizden utanacağını düşündük. daha sonra geleceğe yönelik "demokrasi ve laiklik" temennilerinde bulunduk. bedia hanım bana; akpliler için "adam olsalar da yatırlara çaput bağlayacaklarına ata'dan laiklik isteseler" dedi ve ben de ona hak verdim. içimizdeki laiklik aşkıyla kutsal mekandan ayrıldık, vedalaştık ve evlerimize dağıldık. eve geldiğimde önce eşimle yemek yedim ardından kanaltürk'te yüzyılın gazetecisi hulki cevizoğlu'nun programını izledim. uykum geldi, elime onur öymen'in "türkiye'nin gücü" kitabını aldım ve okurken uyuyakaldım.
(bkz: science be praised)
(bkz: bilim seni kutsasın)
"Türkiye laikliği"ni demokrasiye tercih ettim

yeter ki insanlar, başkalarına zarar vermeden de olsa, dini inançlarını yaşamasın istedim

chp'ye oy verdim

müslümanlara sözdüm.. diğer dinden olanlar benim laiklik anlayışıma göre istediklerini yapabilir, bana müslümanların dinlerini yaşamaları dokunuyor azizim..
neymiş, namazmış, iyilikmiş,zekat vermekmiş fakire, komşun açken tok yatmamakmış,..
dokunur bana böyle şeyler..

orduyu göreve çağırdım

herşey "ağzıma lâik" olsun diye çok düşündüm çooookk..