bugün

başlık ahmet şafak'ın sözünden yola çıkarak;
bu ülke de sistemin gücü önünde eğilen sanatçılar var
olacaktı. neyse hemen konuya dalalım.

sanatçı ahmet şafak, muhalif görünümlü türklük düşmanı sanatçı bozuntularının, milletimizin kalbine, yine milletin türkülerini okuyarak girmeyi başardığını, ve bu tipleri dinleyenlerin kendisini dinlememesi gerektiğini, çünkü sanatın, medeniyetimizin bir parçası olduğunu, ciddiyetsiz, samimiyetsiz, ve boşvermiş şarkıcılarla kendisini aynı anda dinleyenlere, 'buyrun onları dinleyin ' diyerek çok sert bir tavırla ayar vermiştir bazı iki yüzlü seven(!)lerine. ahmet şafak burada bence çok haklı. çünkü iyi ile kötü, güzel ile çirkin nasıl birlikte olamazsa, samimiyetin olduğu yerde iki yüzlülüğe yer yoktur demiş kısaca. hemde "seven sayımız azalır" faktörünü hiçe sayarak! bu tarz çıkışı en son ' beni atatürk'ü sevmeyenler dinlemesin ' diyerek volkan konak yapmıştı, ama onun amacı atatürk üzerinden prim yapmak istemesiydi. o başardı. kalabalık bir seven kitlesini böylece oluşturdu. ama şafak'ın niyeti başkaydı, onun olduğu yerde, kalabalık değil, birlik, dirlik olmalıydı. o seçimini hakikatten yana kullandı ama asla haramın, yalanın olduğu yerden yana kullanmadı.

yeni ve alışık olmadığımız tarzda, ilkeleri ile sanat icra eden adam farkımız olsun diyerek asil bir yolun yolbaşcısı olarak yoluna devam ediyor. belki sayıca az ama ben değil biz olarak, az değil öz olarak, ama inançla, ama sevgiyle..

işte o metin;
--spoiler--
BU ÜLKEDE ADI MUHALiF SANATÇIYA ÇIKAN AMA SiSTEMiN GÜÇLÜLERi ÖNÜNDE EĞiLEN SANATÇILAR VAR. TÜRK DENiNCE GÖZLERiNiN KENARINDA ÇiZGiLER OLUŞAN, TÜRK'ÜN ADI SANI YOK EDiLiRKEN SUSAN YA DA ZiL TAKIP OYNAYACAK SANATÇILAR VAR. BU ÜLKE DE TÜRKLE HESAPLAŞMAK iÇiN FIRSAT KOLLAYAN, FiKRiNi ZiKRiNi BEĞENMEDiĞi SiYASETÇiLERE SIRF TÜRK DÜŞMANLIĞI NOKTASINDA DESTEK VEREN SANATÇILAR VAR. BU ÜLKE DE TÜRK'Ü SEVMEYEN TÜRKÜN MEDENiYET VARLIĞININ EN ÖNEMLi SiMGELERiNDEN BiRi OLAN TÜRKÜLERi OKUYARAK TÜRK iNSANININ KALBiNE GiRMEYi BAŞARAN SANATÇILAR VAR. BU ÜLKEDE HAYHUYCU, NEMELAZIMCI, ADAMSENDECi, GIRGIRCI, LAKAYT, SAMiMiYETSiZ SANATÇILAR VAR. BU SANATÇI ARKADAŞLARI DiNLEYEN, iZLEYEN, PAYLAŞAN ARKADAŞLAR BUYRUN YOLUNUZA DEVAM EDiN. BiZiM iÇiN SANAT ÖNEMLi VE CiDDi iŞTiR, ÇÜNKÜ SANAT KÜLTÜRÜN BiR PARÇASIDIR. ÜSTELiK EN ÖNEMLi PARÇASIDIR. ŞARKILARIMIZI PAYLAŞMAYAN,SÖZÜMÜZÜ PAYLAŞMAYAN, KLiPLERiMiZi PAYLAŞMAYAN ARKADAŞLAR DAHA NE DURUYORSUNUZ.

ahmet şafak
--spoiler--
doğru söze ne hacet. iyi demiş ahmet reis.
çok doğru ve haklı bir tespit.
--spoiler--
ben ancak tanrı nın önünde eğilirim ve burada da tanrıyı göremiyorum
--spoiler--