bugün

sağ altta böyle bir uyarı gördüyseniz sıçmanıza sebebiyet verebilir.
masaüstü arkaplanını değiştirmek istersiniz değiştiremezsiniz falan can sıkıcı bir uyarı.
system32 yi komple silince bu sorun çözülüyor.
bahsi geçen sorunun çözümü için kullanılan sürümle ilgili internetten bir activator indirilir. aslında sürümünü bilmekte gerekmez zira piyasadaki bütün activator'lar aio (all in one) şeklinde düzenlenir. halledilmemesi halinde yardım edilir. *

edit : system32 silin şeklindeki entrylerin saysını görünce adama yok artık daha neler dedirtiyorsunuz resmen.

system32 klasörü sistemin direkt olarak erişmesi gerektiği dosyaların bulunduğu dizindir. daha açık şekliyle anlatmak gerekirse oynadığınız oyunların oynanması için gereken dosyalar ve kullandığınız temel sistem dosyalarının bulunduğu dizindir. (bkz: notepad) (bkz: directx) etc.

diğer bir şekilde vurgulamak gerekirse run(çalıştır) veya shell(dos - konsol) üzerinden doğrudan erişim sağlanabilecek dosyaların bulunduğu dizindir.

yukarıda yazılanları teknik bilgisi olmayanlar anlamakta sıkıntı çekebilir. bunu halk dilinde ifade edersek system32'yi istesenizde silemezsiniz ama içinden bazı dosyaları silebilirsiniz. silmeniz halinde göte gelirsiniz. benden sölemesi * *
(bkz: korkma sakin ol hepsi geçecek)
internetten indirilen çeşitli programlarla bundan kurtulunabilir.
yazılan: bu windows orjinal değil. yazılım sahtekarlığı kurbanı olabilirsiniz. windowsun bu kopyası orjinallik hedesinden falan filan... lütfen lisanslı yazılım alın...

aslında yazılmak istenen: zükerün lan! lan i*ne! evet evet sen! ulan okulu yarım bıraktım, kendimi garaja kapattım senelerce, didindim durdum, canımı dişime taktım, yıllarca ar-ge çalışmalarım oldu, dev tesisler kurdum ve milyarlarca dolar harcadım... ne için!? sen eminönün'den iki lira verip korsan dvd alıpta kullan diye mi!? yavşaklık yapma! git orjinal yazılım al! allah alaaah... giderken bilgisayarı kapatma soliter neyin oynicam...
hayat orjinal olmadıktan sonra windows orjinal olsa neye yarar durumudur.
(bkz: windowsa windows demem windows orjinal olmadıkça)
(bkz: format at)
"sanki biz bilmiyoruz salağa bak" yada "ne ukala makine lan bu" serzenişlerini dile getiren bildirim. bu sorunun giderilmesi ise kolaydır efenim can sıkmayınız.
format atıldıktan sonra karşımıza çıkan tertemiz bilgisayarda, sağ alt tarafta beliren "bilgisayırınızı güncel tutun" uyarısı ziklenmemesi sonucu, kurtulunabilecek bir durum.
Nette biraz araştırılması durumuyla crackleri bulunan ve tamamen hallolmasını sağlayan sorun kaynağı.
(bkz: Benimki de Tahtakale den hocam)
gidip orjinal bir windows alınır. sorun çözülmüştür.
media player güncellenmesinde yaptığı olay fitil eder resmen.