bugün

mimar, doktor, mühendis v.s her meslek grubunu yetiştiren yine öğretmenlerdir ey salak zihniyet demek istiyor insan.
(bkz: yazar bu başlıkta troll olduğunu vurgulamış) * * *
(bkz: bu devirde hala öğretmen olmak isteyen garip insan) tarzı başlıklar açanları eğitmek isteyen insandır. evet, kutsaldır.
ogretmenlik kizlar icin cok uygun bir meslektir. haftasonlari, dini ve milli bayram tatilleri, yaz tatilleri, yariyil tatili vs...
iyi bir secimle brans ogretmenligi yaparsa ne mutludur o kiza... bu devirde daha ne!
atanmak için 2 kuruşa çalıştığı yerden çıkınca akşam akşam kpss kursuna giden türü de vardır. saygı duymak gerek. kapasitesiz oldukları için eleştirdiğimiz öğretmenler var ya - hani biz zeka küpleri , doktor , mühendis, avukat oluyoruz ya-

elinizi taşın altına koyun da öğretmen olup öğretmenlik mesleğini layıkıyla yapın. şahsen bunun için uğraşıyorum.
günümüz mesleklerinin kendi kendine oluşmadığını bilen mantıklı insandır. self education denilen hede bu ülkede yok koçum. hatta hiçbir yerde yok. öğretmen bu yüzden var. istemiyorsan olmazsın.
ironi yaptığını düşündüğüm yazardır konuyu açan.bir öğretmen olarak hep parası az derler fakat en önemli saygı ve minnetliktir benm için. bu günlerde ki kilişe laf 'bari öğretmen ol'... Bari(!)
çaresiz insandır.

(bkz: lan bu benim) (bkz: benim lan bu) (bkz: bu benim lan)
garip olamayı sıradanlığa tercih eden insandır.
kpss maratonunda yusuflamayı çok ilginç bulan insandır. fantastik dünyasını çeşitli parkurlarla zorlaştırmada da beceriklidir.
idealisttir.
Devlete kapak atıp özel şirketlerle ugrasmak istemeyen kişidir.**
mecburiyettendir. ailesi istedi diye eğitim fakültesine gitmiştir. bitirince de mecburen öğretmenlik yapacaktır.