bugün

parası ona yetmiştir yadırganmaması gerekir.
elit tunerdır.
Az zaman sonra klasik araba sahibi olacaktır.
ellerini öpmeye doyamayacağım pek de uzak olmayan okuluna emektar arabasıyla gelip giden bir fen bilgisi öğretmenini anımsatabilir civarımda yaşayanlara. şimdi o adam salaksa ferrariye binen de bilge şahsiyet mi oluyor diye uzuncana düşünmek gerekmektedir.
(bkz: uff snane be salak) istediğini kullanmakta özgür olandır.
murat 124 veya 131'den daha iyisini üretememiş bir ecdadın torunları olduğunu unutmaması gerekendir. *
"senin gibi sevgilim olsun 150 milyar borcum olsun" düşüncesini hayat felsefesi haline getirmiş insandır.
haksız ihale, naylon fatura, baba parası, organ satmak gibi imkanı olmayan salak insandır, mutludur.
başlık sıçma yazmanın bile az kalacağı sikik başlık.
ayrıca lahmacun dururken suşi yiyen salaktan daha salak değildir bu insanlar...
bu başlığı açan şaka yapmış bence. normal bir insan evladı bunu yazmaz.
bide arabadan daha pahalı ses sistemi koyarlar içine.
salak değil fakirdir.
telefonu fabrika ayarlarındadır.
hala trt izler.
internet explorer kullanır.
bilgisayarı ibm dir.
okuldaki felsefe öğretmenimizin arabasıdır. şahanedir. keşke benim de olsa dedirtir.
ama salak olduğu söylenemez sözlükcandaşlarım.
başlığı açanın babasının büyük ihtimal bir zamanlar türkiyenin mercedesi diye aldığı, şimdi götü kalkmış ufaklığın da muhtemelen çocukluğunun geçtiği arabadır.
salak olmayan kişidir. araba arabadır, zevkler ve renkler tartışılmaz.
parası yoktur. dört tekerleği olsun, ayağımı yerden kessin diyordur. asıl salak olan bu devirde belli bir yaşa gelip hala arabası olmayandır çünkü artık araba bir lüks olmaktan çıktı.
Bu devirde murat 131'in egzosunu isteyen arzulayan moronlar olduktan sonra salaklar devir ayırt etmeksizin rahatlıkla olacaktır.

Hayır troll desen değil, yazar desen değil. Nesin ki sen mınakoyim? Çocuk yuvası mı? Şu yanda bak bak kumdan tepeler yapıyorlar. hadi tontoşum benim. öptüm bay.
şu an italya'da piyasası 3000 ila 7000 euro arasında olan arabayı kullanan salaktır.
sıfır kilometre chevrolet'lerin, dacia'ların, citroen'lerin 5900-7900 euro aralığında satıldığını düşünersek, aslında havalı ve klasik olmuş bir arabaya binen salaktır.

(bkz: hacı murat)
başlığı dikkate almadan, ve bu arabaları kullanmadığımı da belirterek, sadece bilgi verme amacıyla yazıyorum.
murat 124, murat 131. bana kalırsa çok hoş tasarımları olan arabalar hala. ama genelde kıro diye tabir edilen insanlar binip, bir de kasetleri 1 tl'ye satılan en dandik arabesk müzikleri açınca, arabalarına bakmayınca içi leş gibi kokunca, insanlarda ister istemez böyle bir ön yargı toplayabiliyor. ve ya günümüz gençleri iki need for speed oynayıp gaza gelip bu arabaları spor görünümlü yapmaya çalıştıkları için, bu kadar klasikleşmiş, hızla ve spor görünümle alakası olmayacak arabalara modifiyemsi şeyler yapmaya çalışınca insanlar hepten soğuyor bu arabalardan. hatta bu arabalara objektif baktığımız zaman günümüzdeki bazı estetik kaygısıyla sağı solu yuvarlatılmış bir çok arabadan daha karizmatik durduklarını da görebiliriz aslında. orjinalliği bozulmamış bakımlı murat serisi için buyrun bakın. seride sadece kartal kaba duruyor bence.

[null http://www.tofasanadoluar.../turkce/img/motorlu3B.jpg]
[null http://www.tofasanadoluar.../turkce/img/motorlu2B.jpg]
[null http://www.tofasanadoluar.../turkce/img/motorlu1B.jpg]
görsel
durumu daha iyisine yetse hiç düşünmeden kullanacak insandır salak değil. ana babadan kalan parayla hüküm sürenin yanında kendi emeği ile almış olduğu murat 131'i kullanan adam en baba arabay biniyordur. ne verecek hesabı vardır ne de birinin ona laf söylemeye hakkı.

(bkz: anasının karnından ferrari ile fırlamak)
ulan seni 131 kere ... denilesi yazarın hakaretidir.
murat 131 karakteri olan bir arabadır benim için.
öyle ki
ismi; sühadır. *
antalyalıdır.
rengi beyazdır ama erkektir.
kliması yoktur ama muhabbet ortamı iyidir.
vitesi zor değişir ama hızlı gitmesine de gerek yoktur.
kullananı da salak değildir, kıymet bilendir.
(bkz: biz büyüdük ve orospu çocukları arttı)