bugün

anlaması güç, tozlu yolların efendisi olmuş gırgır düşkünü insanlar, her an bir kırıntıyla karşı karşıya kalmamak için çabalayan analardır.

ben anlamıyorum! neden hala halı? neden? insanlar uzaya çıkıyor biz hala halı yıkama makinesi için kupon topluyoruz! gerçekten vahim bir durum. ben derim ki tüm halılar kalksın ve herkes evine güzel güzel parke döşetsin, alttan ısıtmalı sistem yaptırıp her daim sıcak hissetsin. halı devri kapansın, insanlar evde ayakkabılarıyla gezsin, sırf bu yüzden ab'ye alınmadığımızı düşünüyorum. sırf halı yüzünden.

+ eski göye yeni adet getirme cool!
Bu devirde evlerinde halı kullanan insanlar lükse ve evinin görsel kalitesine önem veren insanlardır. Yüksek fiyatlara aldıkları halılarını evinin misafir odasında sergilerler. Özellikle oturma gruplarna uygun renkte olan halıları seçerler. Halı evin olmazsa olmazıdır. televizyonsuz ev olur halısız, paspasız ev olmaz. Halı üzerinde gezinen tatlı iran kedinizin yumuşacık oyun alanıdır. Evinize gelen misafirlerinizin ilk gözüne çarpan eşyanızdır. Yeminle reklam sloganı gibi oldu. Konuyu açan arkadaş evime gelse uzaylı görmüş masum köylü pozisyonuna düşecektir. Bir odada iki halı falan, çok acayip işler.
(bkz: Merinostan çağırdılar da gitmedim)
(bkz: Öğrenci evinde olmaz tabi)