40 lık ampul altında sürekli düşündüğüm bi sualdir.

boş bkz bütün sözlüklerde serbest iken neden uludağ sözlükte yasak ?

hayır yani, yazarlar boş bkz vermeye bıkmıyor, modlar silmeye bıkmıyor. neyin peşindeyiz ben bi bok anlamıyom amk. serbest olmalı diye düşünmekteyim. ampulun ömrü tükenmeden...
okurların zevkle bakınıza tıklayıp, hüsrana uğramamaları için yasak.
elletirim ama vermem ile aynı nedenlerdendir.

hevesi kursakta bırakır.

(bkz: göster ama elletme)
1-) Bakacağın şey yok, dolayısı ile bakmana gerek yok.
2-) Bakacak o kadar şey var ki, sen bir "bak" da gel. Her şeye bak. Öğren. Bu durumda da spesifik olarak şuna bakınız demeye lüzum yok.

Çok mantıklı lan.
yazarlar boş boş bakmasın deyü cevabının sorusudur zannımca.
boş bkz 'ın yasak olması eğlencenin önüne set çekmektir. yasak olmamalıdır. dolu bkz farklı renkle belli olabilir. bilgi almak isteyen/ bilgi vermek isteyen yazarlar bu renk tonundan faydalanabilir. özetle konuyla alakalı boş bkz serbest olmalıdır.

örneğin (bkz: adele dinlerken kas yapmak) başlığında yazarlar güzelce eğlenmişlerdir. yaklaşık 5 sayfa boş bkz mevcutdur. fakat onlar gammazlansa alayı silinecek- ha ben böyle dedim diye silinmez o ayrı ama format ihlalidir- değmez.

sorum şu;

o ve benzeri başlığa boş bkz verenler formatı bilmiyor mu?

tabiki biliyolar amk. fakat eğlenmek istiyorlar. silineceğini bile bile boş bkz veriyolar.

e o zaman neden yasaktır. işte bunu anlamak çok güç. yenilik şart bu sözlüğe. cidden bu çok saçma.
(bkz: ben bilmem zall ım bilir)
Sözlüğün değişik kurallara sahip olmasından dolayıdır.

--spoiler--
yazarlara orospu diyebilirsin, yere yatırıp sikebilirsin ama boş bakınız veremezsin.
--spoiler--