bugün

borç yiğidin kamçısıdır sözünün bile yetersiz kalacağı kadar çok borç sahibi olmak, ölümüne borçlanmak.
kredi kartı kullanan yurdum insanının %80 ini içinde barındıran durum.
hayat şartlarının git gide zorlaştığı ve açlık sınırının bir çok memur maaşının kat be kat üstünde kaldığı yurdumda her on türk insanından sekizi bilemedin yedisinin içinde bulunduğunu düşündüğüm durum.
aile reisinin, evin gelirleri ile giderleri arasındaki ayarı yapamaması sonucu doğan ve zamanla daha da aşırı şekilde ölçüyü elinden kaçıran sözde evimizin reisi! modelidir. bunun yanında, intihar etme sebeplerinden en makul olma özelliğinide üzerinde taşıyan kavramdır " borçlu olmak".
ileride herşeyin hep aydınlık olacağını hesap ederek , sonunda karanlık bir çukurun içine saplanıp kaldığını farketme durumu.
(bkz: uçan kuşa borcu olmak)
boğazdan yukarısını bırakmaktır. böylece yaşamı devam etmesi sağlanır ve bankalar paralarını tahsil edebilirler.
akabinde intihar ederek, borçlarınızla ailenizi ve yakınlarınızı bir kat daha sarsar.
borçlulara eda nasip et yarebbim. amin. dua etmesi lazım kişi.
20.03.2009 tarihi itibari ie adamın birinin kuponuna 50tl basmasıyla , yarına intihar fermanını imzalattıran olaylar bütünüdür. "Lucky Number Sleven" filminde nasıl işlendiyse , kesinlikle bu adamın bu kadar çetrefilli senaryoya ihtiyacı yok. Paraya ihtiyacı var.
kredi kartıyla değilse benim için sorun yok! aaa dur ya yine fikir hırsızlığı yaptım. spoiler'la vermem gerekiyordu tanımı.
hertürlü ödenecek borçtur. vakti zamanında ödenmiştir gene ödenecek temize çıkılacaktır.*
uyku bozukluğuna yol açan durum...
hayat zaten batıp, batıp tekrar çıkmak değil miydi ?
kredi alarak tüm borcu kapatıp, tek yere ödeme yapılabilir.
ödenmesi zor olacak şekilde borçlanmak.
(bkz: boğazına kadar borca batmak)
günümüzün türkiyesinde alışılageldik bir durum.
kredi kartı limitinde 19.25 tl kalması.