bir arkadaşımın söylediği önermedir. sırf denize sıfır ve istanbulda diye tercihlerde yüksekmiş. bir de arkasında mason gruplar varmış.
daha ne olmasını bekliyorlar ki. dünyanın sayılı güzelliğindeki şehir olan istanbulda hemde kimilerin milyarlar trilyonlar verip ev almaya çalıştığı boğazın kenarındadır. bırakında abartalım.
Hazineden en çok devlet yardımı alarak bu savı doğrulayabilecek durumda olan eğitim kurumudur.
bu kadarıda fazla ama demem neden olan söylem. Neyi abartıymış anlamadım ki? Sen hiç boğaziçi gördün mü? diye sorarlar adama...
(bkz: kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş) kazanamayan bütün arkadaşlardan en az bir kez duyulan cümle.
eğer kafa aynı kafaysa her yer istanbuldur küçücük dünyamızı dünyanın da ötesinde hayal edebiliriz isteyin yeterki isteyelim yeterki.
mühendislik konusunda teknik üniversitelerin varlığından dolayı az da doğruluk payı olmasına karşın, sosyal bilimlerde dibine kadar yanlış önermedir.
doğrudur. okulumuzla birlikte gezmiştik ve hiç sevmedik. boğaz falan tamam da kampüs, binalar falan çok feciydi. eğitimini bilmem ama üniversitenin ortamı da iyi olmalı.
eşsiz manzarası,zeka ve sosyalite taşan öğrencileri,taş odası,öğrenci değişim programları ve her hocaya sadece bir kaç öğrenci düşmesi gerçekten abartılmış olsa gerek.
abartılmış zekaya sahip oldukları kesin öğrencileri alarak çok abartmış üniversitedir.*
nil karaibrahimgil, teoman, seray sever vb. mezunlarını düşününce.
(bkz: sen de bunu yedin dimi)
nereden baktığına göre değişir. güney kampüsünden bakarsan, istanbul ne güzel bir şehir dersin. lavabolarından bakarsan, "ıyyy bunlar da sıçıyormuş" dersin. çimlerde gitar çalan elemanlardan elbette daha iyi solo atıyor olabilirsin; fakat sen üniversiteyi, öğrencisinin attığı solo ile yargılarsan bu da seninle ilgili bir sorundur. tüm bunları toplayınca boğaziçi üniversitesi subjektif yargılarla elbette abartılabilir, ancak bir gerçek vardır ki, aldığın dersleri; boun proflarından alan hocalarını unutmayasan heyecanlı delikanlı. uu beybi.

o değil de, bu kış ayları bizim çocuklara iyi gelmiyor.
doğrudur,kanımca.davulun sesi uzaktan hoş geliyor öğrenciye yok boğaz manzarası yok istanbul hayatı ve dolayısıyla boğaziçi en iyi üniversite gibi geliyor.
ankara'daki herhangi bir üniversiteden kesinlikle daha iyi olmadığını düşündüğüm okul. son kararım.
"türkiye'de iyi üniversite yoktur, kötünün iyisi vardır" tezini destekler niteliktedir.
kedinin uzanamadığı ciğere mundar demesi durumudur. yav he he. evet.
başarılı bir üniversite olduğunu değiştirmez bu...
türkiyenin en seçkin öğrencilerini alan bu üniversiteye bu kadar basit bi itham; hiç bişeden haberi olmayan insan söyleminden ileriye gidemez.
bu önermeyi yapan büyük ihtimalle tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinde falan okuyordur.

edit: tokatta okuyan arkadaş basmış eksiyi. üzüldüm şimdi, tokatta yaşanır mı tokat ne ya.
üniversiteleri değerlendirirken işkembeden atanlar yüzünden, tercih dönemi gibi bir zamanda uğranılmaması gereken başlık.
şu sözlükte bunu da gördüm ya, tamam lan artık, olm kapatın lan internetin fişini, cidden boku çıktı artık.

tanım : yanlış önermedir.
doğru önermedir. kampüsün muhteşem olduğu hurafeleri geçer ama güney meydanından ve iki ağaç arasından görünen manzaradan başka hiç bir güzelliği yoktur. eskişehir üniversitesini gezdim geçen gün, o bile daha güzeldi.
(bkz: kedi ulaşamadığı ciğere mundar der)
kaç kere gittim gördüm, güzel bir üniversite kampüsü küçük ama sıcacık bir ortamı var. insanları da sıcak halktan nihayetinde sevimli yani. Abartılmış mı konusuna girmeyeceğim ama üniversite dediğin büyük kampüslü olur.