bugün

yaz akşamlarının soğuk olduğu şu günlerde sanki necati şaşmaz gibi bu anımı sizlerle paylaşmaya geldim...

merhaba,

ne diyorum lan ben...

iman dolu günler din kardeşlerim... geçen serdar tuncer'in sahur programını izlerken yarı uykulu, yarı uyanık pozisyonda annemin bana seslenişini duydum. ''yumurta kalkmadı gak yumurta al!'' emrinden sonra çok muhterem peygamberimiz hz muhammed'in ''komşu komşunun külüne muhtaçtır'' hadisinden yola çıkarak yumurtayı komşudan istemeye karar verdim.

birkaç kat aşağıda olan şengül teyzem vardı emine erdoğan'dan fazla olmasın çok muhterem bir kadındır kendisi... neyse efendim yumurtayı ondan isteyecektim ve ziline bastım. kapıyı açan 22 yaşlarında sarışın, yeşil gözlü, uzun sikli, boxerlı, her halinden almancı olduğu belli olan bir beyefendi vardı. ''buyurun'' der gibi bir bakış attı. hemen anladım. zira bakış ilgi alanımdır. neyse efendim ''iyi geceler 2 yumurta alacaktım da dedim'' 2 yumurta sözünden sonra hemen gözüm oğlanın taşaklarına kaydı. ardından boxerın altına gizlenmiş devasa penisi gözümün önünde duruyordu. çok uzundu. al barfiks çek o derece yani. inşallah taşak esprisi yapmaz diye dua ettim.

allahtan takkemi yanıma almıştım, hemen takkemle yüzümü kapattım koruma kalkanı olarak. çocuk yumurtaları vermeye gitti. çocuk beni sikmez inşallah diye beklerken o arada üç kulhü bir elham okudum. araya bir de sübhaneke sıkıştırdım. tam inna atayna'ya geçecektim ki büyük sikli almancı geldi. ''buyur yumurtaların'' dedi aksanlı türkçesiyle. ''teşekkür ederim büyük sikli almancı bey'' dedim, tam arkamı döndüm gidecekken ''yarın evde yalnızım bu saatlerde gel pes oynayalım'' dedi. ''kısmet'' gibi hafif bir kelimeyle olayı yatıştırdım. oruç tutmadığı her halinden belli olan bu almancının evine tabi ki gitmeyecektim. evime geldiğimde şengül teyze'ye ne oldu acaba düşüncesiyle sahurumu yaptım.

(bkz: true story)
yorumsuz bir durumdur.
Yumurta iki metre öteden istenir.
o iki yumurta boxerdan çıkarsa şaşılmaması gereken komşudur.
adam seksiyse, adonisi varsa, kaslıysa sorun değildir.

hep siz mi troll'lük edeceksiniz? ehe ehe...
hangisi ehehe diye şaka yapan komşudur. Kürekle vurulasıdır.
zor bir durumdur.
komsu, yakin arkadas olursa kacinilmaz olan sakanin yapilacagi durumdur.
"sucuk da vereyim mi" diye sorması ihtimal dahilinde olmayan komşudur.
(bkz: zaman kötü kolla götü)