bugün

mit den doğan bir marka olan bose'un son harika icadı olan aktif ses önleyici özellikli, kablolu kulaklığıdır. taksit ile satılıyorsa dünyayı alabilecek potansiyelde bir türk olarak, geçen yıl ürün lansmanı sırasında amerika birleşik devletlerinde bulunmuş olmamımda denk gelmesiyle, sadece bir haftalık yapılan 50 dolar peşin, gerisi 12x25 dolar kredi kartı kampanyasında yararlanarak beyaz olanından bir adet aldım.

başta bir kulaklığa bu kadar para verdik ne olacak desem de kendisiyle yapmış olduğum her türlü denemede, ki bunlardan bir tanesi 7 saatten uzun süren new york - munich uçuşuydu, kesinlikle parasının son centine kadar hakeden bir ürün olduğunu gösterdi.

kıtalararası yaptığım uçuşlarda ilk kez, 4 motorlu a340-600'de motorun dibinde oturmama rağmen, bu kadar az yoruldum ve ilk kez türkiye'de jetlag yaşamadım.

lakin, aynı kulaklığı doğa harikası dalyan'da ağustos böceklerinin durmak bilmeyen sesinde rahat uyuyayım diye takayım dediğim zaman beklenen etkiyi yaratmadığını üzülerek deneyimledim. çünkü, tasarım sırasında göz önüne alınan frekans aralıklarının dışında ses çıkartan ağustos böcekleri sayesinde sabahları akşamdan kalma gibi uyanmaya devam ettim.