bugün

26 şubat 2009 galatasaray fc bordeaux macının kahramanlık filmlerini anımsatan bir finale sahne olmasının ardından, kadıköyde uefa kupasının ezeli rakip galatasaray tarafından kazanılacağı korkusuyla, fanatik bünyelerde oluşan paranormal davranışların sonucu.
gs yenince fener'in yararına değil karına bir şeyler olmuştur. neden? ülke puanı arttı, bu da demektir avrupa'da daha az tur oynama ihtimali. ha ego için gs yenilsin diyenler elbet yenilgiye uğramıştır. şahsen gs balına kazansa derdim " bala kazandılar" içime batardı, ama hakettiler, sorun yok.
galibiyet sevincini ezeli rakibine laf atma zanneden bazı holiganların zaten ligin sonlarına yaklaştıkça sözlükte artan tansiyonu daha da körüklemeleri ve düpedüz saçmalamalarıdır. ne yazarlar geldi geçti bu sözlükten, ne kavgalar tartışmalar yapıldı; hiç mi ders alınmıyor? hiç mi bir şeyler öğrenilmiyor yahu. bordeux yenilince fenerbahçe de yenik sayıldı diyerek fenerbahçelilerin bordeaux'u desteklediklerini ima eden ruh hastası, chelsea yi hava alanında karşılayan gs taraftarıyla karıştırıyor fenerbahçe taraftarını. aramızdaki fark bu işte. yıllardır kavrayamadınız, kavrayamayacaksınız. 2000'de sokaklara dökülenler arasında da fenerbahçeliler vardı, bu sene alınsa yine sokaklara dökülür fenerbahçeliler. ama siz ve sizin zihniyetinizdekilerdir türk futbolunu bu hale getirenler. düşün lan türk futbolunun yakasından. çekin pis ellerinizi.
galatasaray'ın turu atlamasına üzüldüğüm için kendimi yenilmiş gibi hissettiğim doğru. neden galatasarayı destekliyeyim ki? ben fenerbahçeliyim ve doğal olarak fenerbahçenin rakibini desteklememem gayet normal. yenilmesini istedim evet hatta beter olmasını da istedim, istiyorum da. milli duygu filan hikaye. milli takım mı bu anasını satayım, sanki ülkeyi temsil ediyor. bildiğin galatasaray işte. yenilseydi keşke. galatasaraylılarında fenerbahçenin herhangi bir maçından galip ayrılmasını istemediğini biliyorum.
saçma bir ifadedir. bordeaux maçı kazanıldığı için fenerbahçe'ye sataşmak yapılabilecek en büyük saçmalıktır.

ancaki 26 subat 2009 galatasaray fc bordeaux macindan önce burada "bordo şöyle koyar böyle ezer" diyen bir grup vardı, işte bu maçla onlar yenilmiş sayıldı. karıştırılmasın...
sacma ifadedir. bunu soyleyenlerin bordeauxu destekleyenlerden hic bir farki yoktur.