bugün

bursalılar tarafından bilinen ve hayatın acımasız gerçeklerinden biridir.

2003-2004 sezonunda bursasporu tarihinde ilk kez ligten düşüren ve 2009-2010 yılında beşiktaşın son hafta yardımıyla bursaspora yine tarihinde ilk kez şampiyonluk sevinci yaşamasına vesile olan beşiktaştır.

bu sezonda yine bursaspor-beşiktaş maçı, yani işin içinde yine beşiktaş var ve bursaspor'un ağır cezalar alması söz konusu. federasyonun bir kaç gün içinde açıklama yapması bekleniyor.

sanırım federasyon, büyük beşiktaş taraftarının ve yönetiminin bursaspora verilecek cezalar hakkında karar vermesini bekleniyor. bir beşiktaşlı olarak bursaspor'un yaptıklarından dolayı bu sezon ligten düşürülmesini istemiyorum. büyük ihtimal çarşı da bu duruma karşı olacak ve lige tutunacaklar.

edit: bursasporun cezası belli olmuş ve ucuz kurtulmuştur.
(bkz: maç iptal olunca takım düşecek sanmak)
denizli isterse sampiyon olan fenerbahceye benzeyen bursadir. buyuk olamazsiniz ama denizli olabilirsiniz.
(bkz: bursasporlular akıllı olsun akıllı)
gönlü istediği her yerde s.kişmeye benzeyemen bir gerçeklik.
(bkz: başkasının sikiyle gerdeğe girmek)

lige daha ikinci yarı başlamadan havlu atan büyükcük takımların şampiyonu ben belirlerim hezeyanlarının sonucu cümledir. Bir kaç sezondur bu arkadaşların zırıltılarını işitiyoruz. arkadaşlarımızın, biz olamazsak siz de şampiyon olamayacaksınız şeklinde ilkokul çocuğu kıskançlıklarını çekmek zorunda kalıyoruz. kendilerini önemli hissetmelerinin tek yolu bu çünkü, komik.

tamam tamam siz belirlediniz şampiyonu da küme düşeni de tamam.
bursaspor taraftarları için değişik bir duygudur.

ancak beşiktaşlıların, takımlarının götünün başının ne kadar oynadığını göremediği durumdur sanırım. bursaspora yardım etmişlermiş... yani maçı mı sattınız? n'ooldu yani orada? ayrıca sadece bjk istediği için değil bebeğim o şampiyonluk, fenerbahçe'nin trabzonspor'u yenseydi beşiktaş'ın isteği ne olacaktı? eğer isteğiyle yenilgi diye bir şey varsa, kaçınılmaz tecavüzden zevk almaktır onun adı gençler, karıştırmayın öyle... şampiyonluk maçı, bursa da inönü'de eline verdiği takımı bursa'da yenemeyecekti zaten...

azılı bir siirt köy hizmetleri spor taraftarıyım.
tümer metin'in rize maçı sonrası rize'li bir ağabeyine "maç bağlı olmasa biz sizi siker bayıltırdık ağabey" deyişini duyar gibi oldum tekrardan, hayır olsun inşallah. ayrıca lucescu ile veda etmek isterim :

(bkz: köpekler istedi diye atlar ölmez)
buradan kendilerine büyük diyen beşiktaş ve bursaspor taraftarlarına sözüm şudur;
adammısınız arkadaşım siz? birde bursalıların savunması daha da vahim şehrimizi savunduk. kimden savundun arkadaşım düşman ordusumu dayandı memlekete benim mi haberim yok bundan? hoş gerçi düşman ordusu dayansa,ya da orada kavga eden kendilerine taraftar adını veren insan müsveddesi gençleri memleketin güneydoğusuna askere yollasak korkudan altlarına ederler. yine söylüyorum bu kavgaları çıkaran insan müsveddeleri adam değildir. zerre kadar beyni olmayan iki taraftar topluluğunun birbirini yemesidir. ha ben polis olsam ne yapardım bırakırdım yesinler birbirlerini memleketten pislik eksilir.
bjk nin ne kadar kalleş hayasız yatışa meraklı bir takım olduğunun en bariz göstergesidir bir de bunu övüne övüne söylemiyorlar mı işte o zaman kopuyorum.