bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    Yolda, hastanede, parkta kısacası her yerde rastladığım bir değişik annelerdir. Çocuğu ile ilgili konuşurken tekil şahıs kullanmazlar ve 'biz' diyerek konuşurlar. Geçen gün parkta sohbet ettiğim kadın konuştukça içim içimi yedi. "biz bugün okula gidemedik, öğretmenimiz hemen aradı. Hastayız öğretmenim dedik. ishal olmuşuz biraz soğuk aldık heralde dimi anneciğim?" baygınlık geçirecekken bir yenisi daha eklendi. "benim kuzum kardeşe kraker mi verecekmiş? Çok seviyoruz kardeşleri dimi paşam?"

Çocukla bir bütünmüş gibi konuşması ve ona söz hakkı tanımadan onun yerine düşünüp karar vermesi beni çok şaşırttı. Sonuçta karşısındaki 8 yaşında bir çocuk.

Bu olayın ardından 'bizci anneler' i araştırdım ve bu konuşmaların çocuklarda özgüven eksikliğine, kişilik Bozukluğuna sebep olduğunu öğrendim.

Ayrıca "anneciğim ve aşkım" gibi hitaplar da ters kişiliğe itiyormuş ama ben bir çocuğun anneciğim hitabı ile kendini anne hissedeceğini yada annesi tarafından aşkım dendiğinde kendini babası yerine koyacağını sanmıyorum.
    3 ... jinx qwer