bugün

bir izmir li olarak, kürtlerin devlet bize bakmıyor, açız açıktayız, sigara aslında 80 kuruş bize gelene kadar bilmem kaç tl oluyor aslında benzin bilmem ne kadar türkiyede su kadar olunca haliyle kaçakçılık da yapıcaz, özgür olamıyoruz gibi söylemlerine karşılık olarak; e be birader sen açsan biz değil miyiz? sigara sana bilmem ne kadar tl da bana beleş mi, benzin 4 tlyı geçti de bir tek sana mı geçti izmir`de geçmedi mi benzin 4 tlyı? sen özgür değilsin de ben çok mu özgürüm sen dilinde konuşamadığın için özgür olmadığını savunuyorken ben düşüncelerimi açamadığım içn özgür olmadığımdan yakınıyorum. sana ırak yakınsa bana da yunanistan bulgaristan yakın. yani senin kaçakçılık yapabiliten varsa benim de var elbet. Şimdi tüm bu şartları göz önünde bulundurarak devlet bana da bakmıyor efendim deyip biz de kendimizi kaz dağlarına mı vuralım.
(bkz: eline silah alan kazanıyor)
(bkz: eşkiya artık dünyaya hükümdar oluyor)
devletin kürtlere tanıdığı pozitif ayrımcılıktan, kürt denen insanların bütün defektlerine rağmen sürekli şımartılmasından yeter artık deyip isyan eden vatandaş söylemidir. ama uygulamaya dökülmeyecektir hiç bir zaman, söylemde kalır. bu memlekette herkes öyle kürtler gibi eline silah alıp dağa çıkıp, asker-polis öldürecek kadar kansız değildir.