bugün

çoğu emsali gibi vicdan mastürbasyonu, sosyal ortamlarda artı puan malzemesi olacak, kitapların çoğu daha öğrencilere ulaşamadan çöpe gideceği için, kitap israfı eylem şeklinde sonuçlanacak kampanya.

(#3050521)
"hadiyin beyler!"le olaydı bu işler, herkes oturduğu yerden memleketin dört bi' köşesine neyi var neyi yok bir şekilde gönderirdi herhalde. şayet bir şey yapılacaksa, esaslı bir niyet varsa, önceden bir duyurusu olur, mesajlaşılır, organizasyon tamamıyla halledilir, sonra "neredesiniz lan?" denilir. yoksa... hakikaten öncekileri de gördük bu arada.
insanları bir eylemlerinden(yahut bir meselede eylemsiz kalmayı seçmelerinden) ötürü "ak" veya "kara" olarak etiketlemenin ne kadar da kötü bir şey olduğunun hem öğrenciler hem de "yardımcı", "iyi niyetli", "pek duyarlı" kişiler tarafından anlaşılmasını sağlayabilmesi açısından; kitapların okunarak gönderilmesi gerektiği aşikar olan kampanya.

"ben de varım" gibisinden bir şeyler yazmak da ne demek anlamış değilim yahu! çok istersen mesaj atabilirsin ilgili kişilere veya bak mail verilmiş sana, mail atarsın; bi' şey yaparsın.
başlık yukarıda tutulmak isteniyorsa; kampanyanın, öğrencilerin öğrenim hayatlarına olacak olumlu etkisi veya bu tip kampanyalarla, sivil hareketlerin "devlet" denen şeyin organları ve işlevleri ile kıyaslanması-değerlendirilmesi gibisinden şeylerden bahsedilsin bari şurada. şöyle enine boyuna hem de.

neyse ya, ben de ne kötü biriyim yahu! bu kadar iyi niyetli insanlara durduk yere bok atıyorum.
yarım saat gibi bir sürede mükemmel bir sonuç bekleyen insanların düzenlediği kampanya.. ulan daha öncede yapıldı kitap kampanyası ve aylar sürdü.. neyin peşindesiniz siz? gecenin bir yarısı tepki alamadığınız için çemkiriyorsunuz.. bu aptal tepki yüzünden kitap göndermekten vazgeçen insan olursa bunun bedelini nasıl ödyeceksiniz? ak koyun kara koyun diye çemkirip duruyorsunuz.. rahatsız mısınız? adres vermişsiniz mail vermişsiniz iki, üç hafta sonra beklediğiniz ilgiyi görmezseniz eleştirinizi yazarsınız yarım saat sonra değil.. ne yani herkes nick altınıza gelip övgüler mi yağdırsın bekliyorsunuz..

daha başından düzenleyenlerin tutumu yüzünden itici gelmiş kampanya..
okutturulmayıp da okuyanların, okutturmaya çalışanlarca düşüncelere gark edilmesine neden olmuş kampanyadır.
aferin aferin, okutturun okutturun. ne anlanacağını da söyleyin çocuklara. tam istendiği gibi "yurdum genci" olsunlar. ne güzel olur o zaman memleket. yaşasın resmi ideoloji, yaşasın devlet.