bugün

içen kendine içer inanan kendine inanır dediğim durumdur. saçma sapan yargılardan bıkamadık hala...sanki hem inanıp hem içen yerine karşı çıkanlar günah alıyor gibi garip bir ironi...
bir kere içki içmek günah değil haramdır. lakin haram olan birşeyi yaparken de böyle bir sözü söylemek terbiye ve saygı sınırlarını zorlar hatta dalga geçmeye girer ki bunu yapan görgüsüz va saygısız insandır, içki sofrasından da uzak tutulmalıdır.

edit: nesini eksiliyosun be ehl-i deve. anlat mercimek beynindeki bilginide sözlük uyansın.
bu hareketini kasıtlı olarak yapmış ise islam dinini terk etmiştir.
daha beteri de var olan insandır.

sene 2004 sıcak havadan bunalıp bir skoll alıyoruz kuzenle paramız sadece bir tanesine çıkıyor, sahile gidip yudumlamaya başlıyoruz sırayla... son yudumda sıra bendedir, ama kuzen öyle içli bakar ki dayanamam al iç derim, kuzenin sorusu ise beni benden alır "kuzen helal ediyor musun?" dedi adam... ben etsem yukardaki eder mi be kuzen?
şişeyi açmadan abdest alan insana göre, cennette villası olan müslüman.
alternatifleri için:

(bkz: selamun aleykum deyip geneleve giren insan)
köfün hoca karakteridir.
(bkz: ağız alışkanlığı)

bildiğin alı$kanlıktan kaynaklanan durumdur. zira ki$i aynı zamanda bilir ki besmele ile günah i$lenmez. lakin o ya$ına kadar edindiği alı$kanlığından mütevellit farkında olmadan ağzından çıkıverir sözler. öteki türlü cehenneme $imdiden odun hazırlamaktadır.

(bkz: buyrun benim)
zina yapan ünlü profla dolaştığı düşünülebilir.
allah'ı kankası sanan gerizekalı bünyenin yaptığı eylem. bilmezler ki cehennem ateşi canlarını yakan sigara ateşinden daha fecidir.
tonik isteyip, cin tonik geldiğinde nasipte bu varmış diyen adamdan farksız adamdır.
şaşırmış insandır ve bu tip insanlara dair güzide türkçemizin güzide atasözlerinden biri bu durumlar ile alakalı zamanında söylenmiş, günümüze kadar dillenmiştir.
(bkz: eceli gelen kopek cami duvarina isermis)
geçen gün büründüğüm ruh halidir. uzun zamandır bira içmemiş insanın başına gelebilir efendim. * *
"bir kanaat notu koparabilir miyim acaba?" şeklinde fikir yürüten insandır. her ne kadar çabası takdire şayansa da, girmiştir bir kere şemsiye, açılmaz.
barda bira içen türbanlıdan farksızdır. * *
bismillah çekip bira içen kişinin art niyetli olması halinde bile, kime nasıl zarar vereceği akıllara ziyan bir durumdur. olsa olsa samimiyetine inanılması gereken insandır. alkol konusunda zaafiyeti olan ancak allah sevgisi neredeyse her hareketinde refleksleşmiş ifadelerle vücut bulmuş mümin kişisidir. lütfen bu arkadaşa kaymayalım.
Aile yasamı islamı direten, kendi icinde bir bohem olan insanın icmesinin getirdikleri.
onu bunu bilmem ama farklı bir kişi olduğu kesin bir arkhe tiptir kendileri.
olabilir, normaldir. belki adamın ağzı alışkındır herşeye besmele ile başlamaya. neden olmasın?

birasını bitirdikte sonra da çok şükür,allah bereket versin ya da kesene bereket falan da diyebilir birayı arkadaşı ısmarladıysa. olur mu olur yani.

içtiği alkolün, içkinin vs nin günahı ona ait. kimseyi ırgalamamalı kanımca.**
öbür tarafı da garantiye alan insan.Tedbirli kişi.
birasını şeytanla paylaşmaktan hoşlanmayan mümin.
imanlı insandır vesselam. mesela benim pamuk dedem rakı içerken önce affet yarabbi diyip sonra içerdi rakısını. hatta bir akşam yine öyle affet yarabbi dedi ben de arkasından "affettim saliii" dedim tabii millet yerde. * * *
her işe başlarken besmele çeken müslümandır.
birasını bitirdikten sonra elhamdülillah demesi beklenen kişidir.
rusya'da yasayan insanlarda vardır bu alışkanlık,
önce dua ederler sonra bismillahhirrahmanirrahim der ve bardağı dikerler. yalnız bira onlara hafif geldiğinden vodkayla yaparlar bu işi. ayrıca mezarın başına giderken 2 bardak bi şişe alıp giderler, bi bardağı doldurup mezar taşına koyarlar diğerini ise kendileri içerler.