bugün

geçmişe dair güzel anıları dinlemek isteyen kişinin teybin kayıt düğmesini açarak gerçekleştirdiği aktivite.
tüp guyrukları varıdı. hastağnelerde guyruk vardı.
bir süre sonra..
- çıkar, telefonunu çıkar.
Ne yaşlılar var ki yanlarında yaşlı hissediyorum.

Üstelik telefonunu çıkar da demiyorlar.
Anılarını dinlemeyi seviyorum bunların.
Şimdi o biraz da yaşlıların kim olduğuna bağlı. Eğer "eskiden tüp yağ kuyrukları vardı. Ak parti'den önce akıllı telefon mu vardı buzdolabı fırın bile yoktu. Erdoğan'ı eleştiren vatan hainidir. Ben sürekli Ahaber izliyorum en tarafsız kanal. Çıkar bakalım telefonunu" veya "Kılıçdaroğlu'nu beğenmeyen ve oy vermeyen herkes AKP'lidir, izlediğim kanallar sadece halktv ve tele1" diyen birisi ise o yaşlılarla sohbet pek de iyi ilerlemeyecektir efendim. Üstelik bu yaşlılar sosyal medyada her gördüğüne inanan tipler ise o sohbette kanser olmanız muhakkak. Bir de şu var ki kendisini yenilemeyen, yaşadığı çağa ayak uyduramayan bir yaşlı ile konuşulacak konu da oldukça sınırlı. Üstelik kimi yaşlılar hep eski konuları açıp ısıtıp ısıtıp önünüze koyuyor. Bir olay yaşanmış sürekli o konudan dem vuruyor. Ağlayıp sızlanıyor, sürekli bir şikayet. Bu insanla oturup ne gibi sohbet edebilirsin ki efendim, evet.