bugün

ekranlara yeniden dönen fakat içeriğini duyunca şaşırmakla kalmayıp, yüzümü yıkadığım programdır. Değişen dünyayı takip edeceğiz dedi hakem olan kişi.eve giren yarışmacılara belgesel, film izletip onları bilgilendirecekler hatta kişisel gelişimleri için eğitimlere sokacaklarmış. temel ekonomi, kariyer planlaması, kişisel gelişim gibi eğitimler. Kitap okutulacak, fikir tartışmaları yapılacak hatta yazarlarla söyleşiler olacakmış. sonunda kavgasız, gürültüsüz bir program izleyebileceğiz. Tutmayacak televizyonda, izlenmeyecek biliyorum fakat en azından bir değişim çabası olduğu için takdir ediyorum.
(bkz: doğa bey)
paranoyak insan söylemi.
(bkz: god)
Oturmamış, kabul görmemiş kişilikler kabaresi. Kimse kusura bakmasın. Milyonlarca insanın karşısına dikilip kişiliğini ifşa etme cüretini gösterenler müstehak bu tanımlama. Orda çıkıp bir şeyleri tartışmak, bir şeyleri anlatmaya çalışmak, pijamalı haliyle göz zevklerini bertaraf etmek, can sıkmak, acziyetle mide bulandırmak ne kadar etik? Varın siz düşünün.

inanmıyorum, ayakları yere sağlam basmış, çevresi tarafından mutlak kabul görüp, kendi doğrularını anlatabilmiş, dinlenmiş, yeri geldiğinde işte budur abi dedirtebilmiş insanların bu türlü komedyaların başrol oyuncuları olabileceğini. 3.sınıf dünya insanlarının harcı kanımca, afişe edilmiş hayatların vazgeçilmez neferleri olmak. Tuvaletin içinde kamera olup olmaması bir şeyi değiştirmiyor. Sıçmaya gittiğini herkes algıladıktan sonra zaten kameranın bir ehemmiyeti de kalmıyor. Ya da orda hayata dair çıkarımlarını kameralara kaçamak bakışların gölgesinde anlatmaya çalışmak. Diyorum ya komedya. Aslında daha da kötüsü kocaman bir tragedyanın kahramanları şu anda o evin içindekiler.

Ama inanıyorum ki herkes hak ettiğini, gönülden istediğini yaşıyor bu hayatta. Üstad mevlananın sözünde olduğu gibi; neyi arıyorsan sen osun. Vaziyet bundan ibaret. Kalitesiz bir yaşam arzuluyorsa zatı muhteremler bırakalım onların olsun. Ben hayatı bu denli beyhude uğraşlarla geçirmemeye gayret ediyorum. 5 yaşındaki bir çocukla üç ay bir arada durmayı tercih ederim hayatımı transparan kılmamak pahasına. Emin olun ki çok daha fazla şey öğrenir insan, yalan suretlerin, münafık gülücüklerin riyasından uzakta.
bbg saçmalığını en iyi anlatan şahan videosu:

http://www.vidivodo.com/v...007/biri_beni_gozetlesin/
02 ebru'nun bu hafta görüşme odasında 12 aynur'un gitmesini istediği yarışma.
03 volkan'ın bu hafta 04 tuba'nın gitmesini istediği yarışma.
04 tuba'nın bu hafta 02 ebru nun gitmesini istediği yarışma..
06 alkan'ın bu hafta 04 tuba'nın gitmesini istediği yarışma
07 imran'in bu hafta 04 tuba'nın gitmesini istediği yarışma.
08 cankan'ın bu hafta 04 tuba'nın gitmesini istediği yarışma
oylama işleminin canlı yayında yapılmamasından dolayı bir katakulli olabileceğini düşündüğüm, yarışma benzeri televizyon ürünü.
10 berrin'in 04 tuba'nın gitmesini istediği yarışma..
11 gaye'nin bu hafta 02 ebru'nun gitmesini istediği yarışma.
69 memduh'un paris hilton'un gitmesini istediği sözlük.
* *
tüm yarışmacıların doğa bey in gelmesini istediği yarışma.
(bkz: dogacım)
12 aynur'nin bu hafta 'nun 02 ebru'nun gitmesini istediği yarışma. az önce salonda otururken karar vermiş.
13 özlem'in bu hafta 04 tuba'nın gitmesini istediği yarışma.
herkesin şu an salonda kararını açıklamak zorunda kaldığı yarışma. nerde kaldı gizlilik. birbirine girecekler şimdi ahanda buraya yazıyorum. kavga var kavga.. aşsldşsaldasşdlasd...
ilk final haftasında 04 tuba'nın elendiği yarışma.
(bkz: öğrenilmiş zevksizlik)
(bkz: ahlaksızlık)
(bkz: teşhircilik)
(bkz: bsg)
yarışmaya iki kişinin daha peydah olduğu, an itibariyle boku çıkmış olan yalama yarışma.
- biri bizi gözetliyor mahmut abi
* sana olum sen çişini yapsana!
- abi rahat edemiyorum ama.
(*) ya olum sende izlesek kızıyorsun izlemesek ağlıyorsun...
- abi iyi güzel izleyin de sevişince, işeyince, çimince bari gözlerinizi kapatın...
hayatlarını tv. izler gibi izleyen insanların izlediği program. bu asla bitmeyecek. dedikodu değil sadece olan. kendileriyle ilgilenmeyen başka insanlarla ama asla kendinden başka bir canlıyla bile olmayanların programı. .