bugün

yurdum taksicilerinin hiçbir şekilde kurtulamadığı/ kurtulamayacağı işlevleridir. adres m arıyorsun veya yolu mu kaybettin hemen bir taksici veya taksi durağı bul göstersinler sana. sanki başka bir işlevleri yokmuş gibi adamların, sadece adres sormak için başvurulurlar. ulan birgün de değişiklik yap git adama hal hatır sor, senin de işin zor be abi filan de. yok anam, nerde bizim millette o hassasiyet. sadece adres sorarlar o garibana. empati yapmaktan bihaberlerdir çünkü bizim milletimiz.

m- ulan bi taksici bulsamda sorsam a.q şu adresi(içses). orda bitane var,giddimde soriim şuna ben.

t- aha yaklaşıo valla. binecek galiba arabaya. (garibim nasıl da umutlu hala)

m- bilse bilse taksici bilir a.q ona sormucamda kime sorcam. dur şu camdan sorayım adama.

t- aha vallaha binecek. öbür taraftan yaklaşıo. gözlerinde de öyle bir ifade var zati, aslanım benim gel! (olacaklardan hala habersiz ya da öyle olmak istio)

m- abi ya kusura bakma şu adresi sorcaktım. nerde kalıo burası?

t- sen de mi lan sen de mi a.q. birinizde binin lan su arabaya. 5 oldu bugün tarif ettiğim yol(iç ses). ver gösteriim. şurdan şöle....

gibi duygu travmalarını kaç kez yaşıyorlar günde aceba. zor meslek lan taksicilik. allah sabır versin vallahi onlara.