1. 1.
  abuk subuk konusmalara mahal vermemek adına sakayla karısık soylenen argo cumlecıktır..varsayılan olayın ustune konusulması bıle sacma der gıbı soylendıgı gıbı, yeter artık! kesın zırvalamayı seklınde de soylenebılır.
  ... meleklerde aglar
 2. 2.
  dsi
  (bkz: devlet su işleri)
  ... scarface
 3. 3.
  Elle tutulur bilimsel verilere dayanmayan, oturduğu yerden ahkam kesip siyaset, din, sosyal tespit, aşk temalarına burnunu karıştıran sümsük yazarlara söylenmesi ve havada toz bulutu şeklinde kalmayıp eyleme dönüştürülmesi için ağız burun dalma isteği uyandırması açısından önemli bir cümle, hatta özdeyişsel bir serzeniş.

  Yahu kimsiniz lan siz? Baldırı çıplak, sabahtan akşama kadar tozun toprağın altında çamur deryasına kapılmış, yanakları da bundan nasibini almış, annesine dert anlatmaya çalışan küçük veletler gibi yok allah böyle, yok var, yok bizim siyasetçilerin topu dürzüdür, yok aşk öyle bir şey ki onu yaşanır kılan hiçbir zaman gerçekten yaşanamayacak olmasıdır tadında ahkam kesip sağa sola sataşıyorsunuz. Din, siyeset, bilim, aşk meşk falan fistan bular önemli mevzuular. Bilmeyen yorum yaparsa alırım ayağımın altına, zeminle bütünleşene kadar çiğnerim. Ayakkabımın altında kalan partikküllerinizi de yoldan geçen pasaklı fakir selpak satan sıpalara sildiririm. Gına getirdiniz lan. Allaha inanmıyosan inanma, var ya da yok, bunun gerçekliğini kanıtlarsan götün tavana mı değecek. O dürzü siyesitçiye de oyunu verme, otur kır bacaklarını bön bön bak sonra. Aşkı da tadıyosan çek bi parkın altına uzayabilir uzuvlarınla oynat sevdiceğine. Buraya gelip ağlak ağlak zırtapozluk yapma. Ayıp ya, ayıp. bırakın lan bu boş işleri, eşşek kadar adam oldunuz, sonunda hepimiz öleceğiz. sevin, sevdirin,sevişin falan fişmekan. Derdiniz ne anlamadım ki. Neyse. Sinirlerimi zıplattınız lan gece gece yine. Şaka gibisiniz lan cidden.
  1 ... jacky joner