bugün

10-15 dakka önceye kurulur.
zamanında
"bir gün de uyuyakal be" diye çok söylendiğim
ama hep nafile hep nafile sonuçlanandır.
uyandırmaya kıyamayan annenin ya da akşam yatmak bilmiyorsun sabah kalkmak bilmiyorsunun intikamı * son dakika uyandırıp;
-anne geç kaldım neden uyandırmadın?
+*saatlerdir bağırıyorum napayım yetişirsin yetişirsin hadi.
hiç kaldırmasaydı?! canım annem benim.
saatin yamulma ihtimali olmasına karşın annenin yoktur. bir de saat kahrederek uyandırır, anne şefkatle. (canım anam ne çok özledim ben seni ahh...)
her zaman on an ki zamandan yarım saat önce sizi kaldırarak sizi derse yetiştiren kutsal melektir.
(bkz: bir çalar saat olarak sevgili)
üstelik kahvaltıyı hazırlayıp uyandırır ki elleri öpülesidir.
5 dakika arayla aynı eylemi usanmadan yapacak annedir.*
süperdir. zira ertele tuşu yoktur ancak, o görevi de yerine getirmektedir. 10 dk daha uyuyayım anne denildiğinde tam 10 dakika sonra tekrar gelir ve uyandırır. ayrıca saatten çok daha etkilidir.
1000 km uzaktan her sabah usanmadan uyandırabilme yetisine sahiptir. aynı yetiye yarım saat önceleri sevgili hasıldır. yani durum şöyle şimdi;
sevgili hasıl olduğu yetiyi kullanıp arar ve uyanıdırır, akabinde bünye tekrar yarı uykuya dalar. sonra anne arar. arayacağı saatten 5 dk önce. ve öyle şeyler söyler ki bünye uyumak istemez bir an önce kalkıp anne boşa uyanmış olmasın diyerek yapması gereken işi yapar. sağolsun anne varolsun anne. candır. lakin sevgilide iyidir yine de. ama hani daha sevecen konuşsa, sabahları sinirsiz olsa daha etkili olur.
bence bu başlık hayattan rengi alın geri neyi kalır ki nasıl körleri karamsarlığı sürüklüyorsa. annesi olmayanları o denli üzmektedir.
en güvenilir olanidir.
Ne kadar kovsaniz, bagirip cagirsaniz, 5 dakika daha yalvarsaniz bile dakika basi uyari verir, gazabindan kurtulmak icin kalkmak zorunda kalirsiniz. kalkmaniz icin üzerinize su dökebilecek kadar fonksiyoneldir.
karga sesini melodi olarak kullananı her sabah tepemdedir.

o ''kalk kalk '' bi süre sonra uyku sersemliği ile ''galk galk''a oradan da '' gak gak gak '' a dönüşüyor.