bugün

saçmalık ötesi bir durumdur. adamı fıtık eder. yazın kavurucu sıcağında eşten dosttan gelen tatil mesajlarıyla durum daha çekilmez hale gelir.
devlet memuru olarak çalışanlar için 657 sayılı devlet memurları kanunu uyarınca yürürlükteki uygulama. mazeret izni bu kapsamda değildir. acil durumlarda kurum amirinden mazeret izni kopartılabilir.
işinizden memnun kalmadıysanız ve yeniden değiştirmeyi düşünüyorsanız, yeni işinize başladığınızda yeniden bir yıl beklemenizi gerektiren durum. özellikle yaz mevsiminde bu durum daha fazla can sıkar.
herkes izine çıkarken kişinin dumur olmasıdır. ama yapacak bir şey yoktur, beklemekten başka çareside yoktur.
devlet memuru olduğu halde bir yılı doldurup çıkamayan benim gibilerin yanında daha iyi durumda olan insanların ıkıh mıkıh (cümlenin sonunu bağlayamadım amk)
20 günlük izin hakkım var 1 seneyi geçkindir izinsiz çalışıyorum o 20 güne deli gibi ihtiyacım var çünkü hayatımın dönümü olacak sınav için eve kapanmam lazım. ancak neymiş işlerin yoğun olduğu döneme denk geliyorumuş ben izne ayrılıyorum diye kurum personel personel atamazmış zaten o dönemde birimdeki abla doğum yapacakmış.
Memuriyet yatış + rahat tatil mi dedin? yaklaş bi
böyle durumlar için rapor işe yarar.