bugün

Bak mesela ben bir tinerciyi öldürmenin suç sayılmaması gerektiğini düşünüyorum. Sadece nefsi müdafaa kapsamında değil, testi kırılmadan tokadı basmak gibi.
Islah da edilmiyor bunlar. Gencecik insanların canı heba oluyor.
Yani bence karşıma çıktığında beni tehdit bile etmeden öldürme hakkım olmalı. Çünkü belki o benden önce davranacak?
Neden o korkuyu yaşayayım ki?
Kesinlikle suç olmaması gerekiyor. Şimdi hümanistler çıkıp 'herkes kendi cezasını verecekse devlet niye var?' diyecek biliyorum. Mesele de bu zaten, devlet bu konuda hiçbir şey yapmıyor. Devlet bu müptezellerle ilgili bir çalışma yapmış olsa zaten insanlar böyle pisi pisine ölmez. Ben ülkeye faydalı bir birey olmak için yıllarımı feda edeyim okuyarak, vergilerimi daha maaşım yatmadan vermiş olayım, kanunlara uyup insanların haklarını gözeteyim ama bir tane müptezel gelsin gençliğimin baharında bıçağı taksın bana yaşanacak yıllarımı elimden alsın. Sonra dişe dokunur bir ceza almadan elini kolunu sallaya sallaya dışarıda dolaşmaya, aynı suçları işlemeye devam etsin. Bu kadar kolay olmamalı. Devlet beni koruyamıyorsa benim kendimi korumama da karışmayacak o zaman, tinerciye ceza yoksa onu öldürdüğüm zaman da tinerciyi adam yerine koyup bana ceza vermeyecek devlet. Gelip beni öldürsün diye bekleyecek değilim hiçbir şey yapmadan, silahı olup da çekip vuramayacak çok azdır.
Teşebbüsü ekteki linkte mevcuttur.

https://youtu.be/yixBCtfj6hs
ceza ile çözülemeyecek meseledir. günde bir şehirde onlarca vaka yaşanıyor. bu adamları sürekli hapse atsan hapis mi dayanır ki herkeste farkında sırf cezaevini herşey dahil otel olarak gören insanlar var. adam hapse girmek için ona buna bıçak takıyor.

herşey eğitimle çözülür veya cezaları çok ağır şekilde olur başka türlü çözülecek mesele değil.