bugün

yanlış bir karardır. eğer seksi kulüp seviyorsanız ilk tercih olur tabi. o ayrı.
gurur kaynagidir.
tercih sebebidir. keyftendir ne bileyim kime ne amk? ben sarı lacivert severim o sarı kırmızı sever. onun kalbi ali sami yen' de atar benimki kadıköyde. bir takım olarak galatasaray ' ı tutmak iyi bişeydir velhasıl.

not: fenerbahçe.
bir insan olarak at yarağı tutmaya benzemez.

not:beşiktaşlıyım
ya canım ben seni takım olarak tutuyorum. gerçekten.
(bkz: ne dedi lan bu şimdi)
masa başı işlerde uzman takımları tutmaya benzemeyen, gurur verici olaydır.

(bkz: fenerbahçe nin rakiplerinin kırmızı kart görmesi)
Kuş takımı tutmaktan iyidir.
çok matah bir şey değildir. sadece saygı duyulur.
at s.kine konmuş kelebeği andırır.
hayat çok güzel be dostlar gidin başka 'takım' tutun.

"takımlar"??
bir takım olarak fenerbahçeyi, beşiktaşı, bursasporu, mersin idman yurdunu... tutmak kadar doğal olandır.
galatasaray'ın bir takım olduğunu yeni idrak eden beyinlerin yakarışları. "Bir takım olarak" galatasarayı tutan ne demek amk. Bir tutan ne ne tutuyorsun sen elinde amk? galatasaray'ı destekleyen veya taraftarları deyin bari. Ayrıca milletin tuttuğu(!) takımdan sana ne herkesin tuttuğu takım size mi giriyor amk anlamıyorum??!!
galatasaray sadece bir takım değildir. galatasaray ruhtur. bu ruhun ufak bir yansımasıdır sadece takım olması. bu ruh ne midir ?

-galatasaray ruhu tüm mezunları şehit olduğu için mezun vermemektir.
-galatasaray ruhu bir avuç gencim türkiye'ye futbol sevdasını getirmeye çalışmasıdır, hem de hayatları pahasına. -galatasaray ruhu metin oktay'ın diyişiyle " sevenleri üzmeyelim baba"dır.
-galatasaray ruhu tüm ışıklar kapanmışken inatla mücadele etmektir.
-galatasaray ruhu pankreas kanseriyle uğraşırken bir gün bile yılmadan çabalamaktır takımı uğruna.
-galatasaray ruhu üç sıfırdan sonra hala inatla doldurmaktır samiyenin türbünlerini.
-galatasaray ruhu iki parça top kumaşın birleştiği anda verdiği ışıktır gözlerde ki.
-galatasaray ruhu ingiltere'de ispanya'da almanya'da italya'da türk adını duyurmaktır.
-galatasaray ruhu yılmamaktır. çabalamaktır. manchester'da 2-0 geriye düşmüşken topçunun utancından yerin dibine girmek istemesidir. bu utancından ötürü manchester'ı kıvrandırmaktır.
-galatasaray ruhu tugay kerimoğlu'nun bu zafer tüm türkiye'nindir. beşiktaş'ın fenerbahçe'nin öcünü aldık demesidir. gururla samiyen'in çimlerinde.
-galatasaray ruhu henry'nin gözlerinde kalan iki damla yaş değil. tüm türkiye'nin sevinç gözyaşlarıdır.

Galatasaray'ın kuruluş amacı " ingilizler gibi toplu halde oynayabilmek ve türk olmayan takımları yenmek"tir. o yüzden bırakın efendim siz kendi takımlarınızla uğraşın. bu takımı takım yapan bir çok unsur var zaten. bizim ruhumuzdur galatasaray. Taa 1905'te kuruluş ruhuna aykırı düşmemektir galatasaray olmak. Şimdi gidin avrupa'nın edirne'den dışarısı olduğunu bilmeyen takımlarınızı tutun. bizi biz yapan ruhtur. sizi siz yapan kıskançlık. siz mahallenizde takılın bizim karşısında dimdik duracağımız bir dünya var!
güncel Önemli Başlıklar