bugün

ali yi "gerçekten " seviyorsan ömer i , ebu bekir i ve osman ı da seviyorsundur. ama farkında değilsindir. bunların hepsi hülefa i raşidin dir. ne demektir yani? etle tırnak gibi birbirlerine bağlıdırlar.
Gidin ülkemizden.
alevi mezhepçiliği yapan sol partileri bırakın. bizde sünni mezhepçisi akp'yi bırakalım. mhp'de birleşelim artık. çok kırdık birbirimizi. türkleri bölen partilerden vazgeçelim artık.
''hazreti ali'nin yolundan gidin, şianın yolundan değil''.
Mezhepcilik bize yakışmaz. Tek din islamdır !!
Pezevenklere inanmayın.
Allahın birse peygamberin hz. muhammed (s.a.v.) se benim kardeşimsindir.
sunni alevi diye bir şey yoktur . az gerici daha adaletlinin kendine alevi demesi.
çok gerici daha adaletsiz olanın kendisine sunni demesi olayı var
bunların ortasında kalan da şii oluyor.
gelin şu işi çözelim..
kendine sunni demeye utanmayanların saçmalamasıdır. birazdan: her biji muaviye. yezid in götünün kılıyım da der bunlar.
zamanında sizleri şia lar ile aynı kefeye koyardım kusura bakmayın.
Sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz.
Şu mağdur psikolojisinden çikin artik. Sarkilarinizda bahsettiğiniz kadar hoşgörülüiseniz birakin artik geçmişi.

Kestiniz kestiniz, yaktiniz yaktiniz nereye kadar?
Sizi seviyorum.
Bizimlasın kardeşim.

Ayırmayalım, ayrışmayalım. Hepimiz insanız.
aman seslenme çünkü bu sesleniş tarzı bana birini hatırlatıyor. ismi lazım değil.

(bkz: benim kürt kardeşim)
(bkz: benim alevi kardeşim)
(bkz: esad kardeşim)
Alevilik hakkında zerre bilgisi olmayan kişinin seslenişidir. zira aleviler kin tutmadan, din dil mezhep ayrımı yapmadan insanı insan olduğu için seven insanlardır.

bu felsefeden uzaklaşmış olanlar ise asimile olmuş kişilerdir.

kısacası, tüm alevileri keseceğiz, katledeceğiz diyen sünni çok ama tüm Sünnilere ölüm diyen bir aleviye ben rastlamadım.

üzerindeki koyun postunu at öyle konuşalım ne dersin?
iyi niyetli gibi görünen ama karmaya yönelik yapılmış bir seslenme. yalakalık da denebilir.
metnin altındaki yatan zihniyete gelince aslında karşı olduğunu söylediği kin/önyargı/üstüngörme vb. gibi duygulardan beslenen bi açıklama olmuş. kendisinin sunni kimliğini ön plana çıkararak alevilere dost eli uzatmıştır aklınca. normalde olması gereken durumu kendi lütfuymuş gibi belirterek alevileri yine hor görmüştür aslında.
bi siktir git kenarda seslen şeklinde telkinde bulunulması gereken sunnidir.

ulan türk kürt olayında aynı,
türk ermeni olayında aynı,
fener galatasaray olayında,

ulan hep aynı tatava, yılışıklık olarak adlediyor ve sözlük içi bu tür söylemlerin alayına samimiyetsizlik olarak bakıyorum.

çoluk çocuk yer, ben yer miyim? tabi ki yemem...
çorumlu bir sünni olarak alevilere diyorum ki, dini inançlarımız temelinden farklı bunu hepimiz biliyoruz. aleviliği hz. ali'yi sevmek, onun yolundan gitmek olarak tanımlarsanız hepimiz aleviyiz. tabi ki aleviliğin sadece bundan ibaret olmadığını yine ikimiz de iyi biliyoruz.

ama alevi değil de istersen hristiyan ol, ister yahudi, ister ateist ol. herkes birbirinin dini değerlerine saygılı olduğu sürece biz bu topraklarda daha binlerce yıl beraberce kardeşce yaşarız.
insani ilişkiler ve toplumsal bütünlüğümüz konusunda dikkatli olmamız gereken dönemde, milletçe türk'ü kürd'ü alevisi ile en hassas olmamız gereken bir dönemde, Alevi-sünni çekişme ortamı varmış gibi gösteren, provakasyona açık talihsiz bir sesleniştir.

Edit ;
ben sünni yim ancak alevi kardeşleriminde bu tip provakasyona sebep verebilecek olaylara prim vermemelerini ve engellemek için ellerinden gelenleri yapmalarını rica ediyorum.

Unutmayın görüşlerimiz, inancımız, dilimiz, dinimiz ne olursa olsun -ki Aynı dinin mensuplarıyız- Bu vatan hepimizin.

Zarar görürsek hepimiz görürüz.
(bkz: Alevilerin mezhepçi olması)
gereksiz sesleniştir.

lan ne beynine sıçtığım millet olduk yine. alevi sünni muhabbeti yine mi başladı. lan alevi sana ne benim sünniliğim, lan sünni sana ne benim aleviliğim.

anında bir gaza gelme, anında bir galyan durumu var. sözlükte güya akıllı adamlar yazıyor diyordum bende, meğer millet beyne çoktan harakiri yapmış.

bu kafayla devam edelim. daha çok madımak yakar çok başbağlar tararlar, sonra da alevi yaptı sünni yaptı der bizi yerler. bizde yeriz.

nefret ediyorum lan alayınızdan. bi insan olmadınız amk.

(bkz: kardeş sen de seslenme bi zahmet)
(bkz: deneme se a se bir ki)
Ramazanda 3 gün oruç tutup geri kalanını bırakmayın. Gusl edin. Yarım yapmayın olum şunları tam yapın lan. Öptüm kardeş
alevilerle sünnilerin evlilik yapmadığı bir ülkeden bahsediliyor. lan ben sünniyim eşim alevi ise ben nerede yaşıyorum ya la? yok oğlum öyle birşey. gayet güzel evlenirler ve mutlu yuvaları olur insanların. al-i imran suresi 103 ncü ayette ne demiş allah? gelinde biraz okuyalım.. hepimizin allah'ın ipine sımsıkı tutunmamızı ve fırkalara bölünmememizi tembihlemiş. öyleyse ya burada bir terslik var yada nüfusunun yüzde doksan bilmemkaçı müslümanım diyen ülkemizin güzel insanlarında. bu işler kin gütmeyle olmaz, aynı ayette der ki allah-u teala, siz birbirinize düşman idiniz fakat allah kalplerinizi yumuşattı ve sizi uzlaştırdı. demek ki uzalaşılabiliyormuş allah buyurduğuna göre. temelde inanç esasına bakıldığında her biri allah'a inanmış insanları barındıran fakat kültürel farklılıkları olan bu toplulukların fikirlerini rahatça söyleyebilmesi ise daima iyiyi ve doğruyu ortaya çıkartacaktır. öyleyse müslümanım diyen birinin alevi inanca sahip birilerinin cesetlerinden kalplerini söküp ısırarak ben müslümanım demesini ve tekbir getirmesini mi şakşaklayacağız? gidilen yol bu sonuçları doğurur, insanda biraz izan gerek a dostlar, a canlar..