bugün

bir sünni olarak alevi kardeşlerime sesleniyorum

alevilerle sünnilerin evlilik yapmadığı bir ülkeden bahsediliyor. lan ben sünniyim eşim alevi ise ben nerede yaşıyorum ya la? yok oğlum öyle birşey. gayet güzel evlenirler ve mutlu yuvaları olur insanların. al-i imran suresi 103 ncü ayette ne demiş allah? gelinde biraz okuyalım.. hepimizin allah'ın ipine sımsıkı tutunmamızı ve fırkalara bölünmememizi tembihlemiş. öyleyse ya burada bir terslik var yada nüfusunun yüzde doksan bilmemkaçı müslümanım diyen ülkemizin güzel insanlarında. bu işler kin gütmeyle olmaz, aynı ayette der ki allah-u teala, siz birbirinize düşman idiniz fakat allah kalplerinizi yumuşattı ve sizi uzlaştırdı. demek ki uzalaşılabiliyormuş allah buyurduğuna göre. temelde inanç esasına bakıldığında her biri allah'a inanmış insanları barındıran fakat kültürel farklılıkları olan bu toplulukların fikirlerini rahatça söyleyebilmesi ise daima iyiyi ve doğruyu ortaya çıkartacaktır. öyleyse müslümanım diyen birinin alevi inanca sahip birilerinin cesetlerinden kalplerini söküp ısırarak ben müslümanım demesini ve tekbir getirmesini mi şakşaklayacağız? gidilen yol bu sonuçları doğurur, insanda biraz izan gerek a dostlar, a canlar..