bugün

ağır kendini beğenmiş bir arkadaşınız varsa muhtemeldir. sürekli sizi örnek gösterip kendini yukarı çıkarmaya çalışır.
Ortama degil kendine bakmayi gerektirir.agir degersizlik hissi varsa herkes kendini begenmis gibidir.

(bkz: dünya böyle çünkü sen böylesin)
ağzına kürek, ayakkabı vs ile vurulması gerekir. öyle bir açığından yakalamak gerekir ki bir daha aşağılayamasın.
çok sinir bozucu olsa gerek. şükür öyle bir durumum olmadı, konu izzeti nefsim olunca padişah tanımam amk.
aşağılayan taraftan yukarıda olduğunuzu belirtir bu durum.
elbette rencide edicidir ama hemen mazlum edebiyatı yapmaya gerek yok. bir kişi aşağılanıyor ise ve aşağılayanlar/alay edenler aşırı gerizekalı değilse aşağılanan da bir sıkıntı vardır ki bu saygısızlara malzeme çıkmıştır. Şahsen lisede sürekli burnunda sümük olan, hayvan gibi ağzı olmasına ve o dişlerdeki diş tellerine yediği besinler çamur kıvamında yapışmasına rağmen ağzı açık yemek yiyen, çok hızlı,saçma ve tükürüklü konuşan, pasaklı bir insanımsıyı az aşağılamamıştım. aşağılamamın sebebi de ego tatmini değildi. kendini düzeltip ne kendini daha fazla rezil etsin ne de bizi daha fazla rahatsız etsin. amaç buydu. ama anlamamıştı gerizekalı. Yazık.
genelde çocukluk zamanlarımda başıma gelen hadise..

O beni aşağılayanların hepsinin şimdi salya sümük olması da takdiri ilahi diyorum.
Deliririm hepsine dalarım.
Sürekli başıma gelen durumdur. Bir grup insanla uzun süre takılınca oluyor bu kesinlikle. Başta değer görüyorum sonra dışlanıyorum hep. Sebebini bilmiyorum.
açık konuşuyorum oyle ortamın amına koyarım ne demek beni aşağılamak teşebbüs bile ettirmem.
Benim başıma gelendir. Arkadaşlarim sürekli dassak geçiyor benimle.
Muhtemelen boş konuşmaktandır. insan ağzından çıkanı saymalı. Az konuşup öz konuşmalı. Çok konuşan boş konuşuyordur ve Boş konuşan insan saygı görmez.