bugün

herhangi bir lokantada yemeği yiyip hesabı ödedikten sonra garsona afiyet olsun demem. garsonun bana salak salak bakması ve sonunda ben gideyim bari deyip gitmem.*
ne yapsam diye kara kara düşündüğün olaylardır... lokanta sahibi yakınınsa ve yediğin salatada marulla birlikte doğranmış sülüğü de gördüğünde ,hadi bakalım ne yapacaksın?bi arkadasa baktım, bi sülüğe...
kız arkadaş kolayı masaya döker, garson hızlı hızlı ilerler ve bombayı patlatır ''s.çtın la masanın içine''
nedir nasıldır anlamassın. garsonla iç içe girersin. garson yediği yumruğun etkisiyle küfüre başlar. sen yediğin tekmenin acısıyla topallayarak gitmek istersin. ''hop birader'' der kasadaki görevli, '' 25tl. afiyet olsun''
içkili bir gecenin dürümcüde biten sonunda dürümler mideye kayarken ve boğazlar sorunu halledilirken sizin yediğiniz dürümden hoşnutlukla şaşkınlık arası bir duyguyla;

-"usta bu ne eti?" demeniz.
+"hayvan eti" demesi.

sizin dönüp, ustayla gözgöze gelmeniz ve bitmeyen nanosaniyeler geçirmeniz.
Tavuk dönerin içinden tavuk tırnağı çıkması.
masaya gelen hesabı ödeyememe ardından garsonun suratına ne yapacağını bilmeden mal mal bakma, ne desen boştur, az önce artislik yaptığın adama yalvarma anının başlamak üzere olduğu durumdur.
kalabalık bir grubun gece eğlencesi sonrası bir çorbacıya gitmesi, siparişleri verirken tüm kızların az mercimek demesi ile erkeklerin bunla dalga geçmesi, çeşitli aptal aptal geyikler, çorbalar bittikten sonra garsonun gelip çay alır mısınız diye sorması, akabinde bir cengaverin çıkıp ''evet benim ki az olsun eki eki'' diye garsona gülmesi. garsonun çayları getirmesi ve bir bardağın yarım olması, o cengaverin ''bu ne yahu'' demesi, garson da ''az istediniz bizde müşteri memnuniyeti önce gelir eki eki'' demesi ve inatla bardağı tam doldurmaması.
yenilen yemeğin içerisinden ayak tırnağı çıkması akabinde garson beyin tırnağı uzatmam üzerine sinirli gözlerle beni süzmesi. heralde toynak falan bekliyodu, normalmiş demekki orada ayak tırnağı çıkması.
gurupça bir lokantaya gidilir. siparişler alan garsona "rejimdeyim ne yesem ki" diye sorulur. garsondan "abi balık ye" tavsiyesi gelir. aradan zaman geçer masadaki herkesin yemeği gelir ama balık yoktur. garsona balık neden gelmedi diye sorulduğunda ise garsondan "abi bizde balık yok ki, ama olsa ne iyi olur dimi" gibi pişkin bir cevap gelir. masa önce şoka girer sonra yarılır*.
salak garson kızın sipariş verirken sevgilinize ''canım'' demesi,hatta üstüne üstük camları kapatmak konusunda kur yapıp kırıtması... yine aynı garson kızın kıçından düşen pantolunu çekme zahmeti göstermemesi üzerine sevgilinizin kıza hitaben götü görünüyo bide canım manım ne oluyo ya deyip sizden ona sahip çıkmanızı istemesi ... bizzat başıma gelen bi durumdur...
21312414 defa sipariş vermeniz ...
sandalyenin arkasına asılan montun, arkada farkedilmeyen elektrikli sobanın ısısından dolayı tutuşması. * * *
yemeğin içinden kıl çıkınca garsonun çağrılması sonucu garsonun 'müsaade eder misiniz ben bi bakayım' dedikten sonra 'yok bu insan kılı değil demesi'.
ihtiyacım olmadığı zaman gözümün içine bakarken , ihtiyaç halinde size bakmamak için kafasını çevirmek.

Ek : Elini 50 defa kaldırırsın görmez sonra sinirli sinirli gidip niye bakmıyorsun kardeşim bilerek mi yapıyorsun. Dişleri sıkarsınız bunları söylerken.