bugün

işten sonra kursa gidiyorum 10 gündür. Kursun bahçesinde de bir kafe var. Kafeye de genelde kursa gelen kursiyerler ve lise öğrencileri müşteri oluyor. Gelen öğrencilerde sürekli gele gide kanka olmuşlar kafeyi işletenlerle gönüllü olarak servis yapıyorlar müşterilerle ilgileniyorlar fln. Çocuklar yani daha lise 2 öğrencisidirler en fazla. Giyim tarzları burunlarındaki hızma mı derler ona(burnun üstünde değilde burun deliklerinden aşağı doğru sarkan bir şey takıyorlar halka gibi ama halka da değil hilal şeklinde olanlardan var) adını bilmiyorum. Dikkatimi çekiyor bir kaç zamandır. Arkadaşlarıyla iletişimleri fln. Neyse din yine Hoca mola verdi indik bahçeye kahve sigara içicem. Oturdum. Diğerine göre yaşça küçük olduğunu tahmin ettiğim halkalı kız geldi siparişimizi aldı gitti. Yaşça büyük olanda da halka var. Kardeş bile olabilirler. Neyse siparişler geldi fln. Büyük olan çaprazımda bir masada oturuyor. Küçük olan ayakta. Muhabbet ediyorlar. Sonra bir şakalaşma oldu aralarında. Küçük olan büyüğün bir eşyasını aldı masanın üstünden.. büyük olanda buna tepki olarak o kadar insan içinde heeey ibnelik yapma diye bağırdı. Ve ben onlar adına utandım. Değişik bir duyguydu. Ve hiç hoş değildi. Çocuk bunlar ya daha. Ne yapmaya çalışıyorlar ben anlayamıyorum. Nereye gidiyor bu gençler? Korkuyorum gelecek nesillerden.