bugün

türkiye'de yasayan bütün kürtler gerilla olsa. şimdiye yok olmuştuk. gerilla dediğiniz terörristler bütün kürt nüfusunun 10'da 2'si kadardır. bu kadar büyük genellemeler yapmayın.
gerillalığın hatalı ve yanlış bir pratik yöntem olması.
yoktur boş kümedir. empati yetenegi olmayan mallar anlayamaz. türküm anlıyorum ama digerleri bir ırka bile mensup olamayacak kadar mal oldukları için empati kuramıyorlar.
(bkz: bir kürt ün gerilla olmaması için sebepler)
(bkz: güneydoğu anadolu katliamı)
çünkü terörist olma ihtimali olduğu içindir.
(bkz: sağduyu)
gerilla değil teröristtir o tanım.gerilla olabilmeleri için işgalci bir gücün olması ve savaş durumunun olması gerekir.ortada açılmış savaş yok açılması durumunda kim gerilla kim terörist görürüz.ayrıca türkiyede yaşayan tüm kürtler komple baştan aşağı gerilla olsa ne olur.
allah korkusudur.hazreti peygamberin veda hutbesinde ümmetine bıraktığı 2 şeye kuran ve sünnete sıkı sıkıya sarılmasıdır,kavmiyetçilikten,ırkçılık urundan kendini alıkoyabilmesidir.evet kürtlere çok zulmetti bu devlet,ancak aynı devlet türklere de zulmetti,sadece mütedeyyin olduğu için.evet yoksaydı kürtleri ancak mütedeyyinleri de yoksaydı,orduevine anasını bacısını almadı, hacı dedesini almadı, takibat başlattı,fişledi.
diyeceğim o ki, her zulüm gören gerilla/terörist olup masum insanı katlederse zalimden ne farkı kalır.mazlum zalime özeniyorsa, zalim haklı mıdır zulmünde.bu soruları kendisine ve etki edebileceği insanlara sorabilen vicdanlı insanlara ihtiyacımız var bugünlerde.ben halen bir çok sorunun varlığını kabul ediyorum ancak mazlumun zalimleşmeden sorununu allahın izniyle çözebileceğini düşünüyorum.unutulmasın ki devlet ilk defa akıl değiştirdi,ve inkar politikasından,zalimlikten vazgeçti.bu yolda bize düşen etki edebildiğimiz kadarıyla insanları ortayolda buluşturmak aşırılıkları törpülemekdir.
t harfine ayrımcılık yapmaması.
medyada, siyasette çokça bulunan ve sözlükte de benzerlerini çokça gördüğümüz provakatörlerin tuzunun kuru olmasıdır.
ya da bir kürt'ün ülkesi ile, milleti ile bir sorunu olmaması; sorunu olanlara aidiyet duymamasıdır.

başlığı açan şahıs neyin hayalini kuruyor neyin özlemini çekiyor net bir biçimde bunu ortaya koyamayız. ama anlaşılan bu şahıs kürt halkının eline silah almasını çok fazla istiyor.
cümlelerinin araskında bu gizli.
gerilla kelimesini kullanmasında bu anlam yatıyor.

gençlik romantizmleri zaman zaman hayatın gerçekleri ile ters düşebiliyor. şu an olduğu gibi.
zira başlığı açan şahıs taksim'deki bombalama eyleminde arkadaşlarını kurtarmak için kendisini ortaya atan polisin annesinin türkçe bilmediğinden habersiz.
aylar önce şehit düşen bir askerimizin eşinin "ben kürt'üm, bu bayrak inmez" diyerek haykırdığından ve şehit eşinin bayrağa sarılı tabutuna ağladığından habersiz.
ülkenin doğusunda koruculuk yapmakta olan binlerce kürt'ten habersiz.
o yalnızca sesi çok çıkanları duyuyor.

özgürlük diye pankart açıp serap eser'i yakanların sesi kulaklarından geçip zihnindeki mantıklı düşünceleri alıp götürüyor.
bir bebeği karnından kurşunlayanların cesareti onun bu romantizmini besliyor.
ama inanın bu romantizm onu onlardan birisi yapamıyor, yapamayacak.

kürt halkını aslında gizliden gizliye silaha sarılmaya teşvik eden bu girinin sahibi asla eline bir kürt için silah alamayacak.
asla bir kürt için hesap soramayacak. şimdi de soramıyor zaten.

hesap sorduğunu zannettiği kişiler kürt çocuklarını torbacı, kürt kadınlarını fahişe yapan terör örgütü ile mücadele edenler.

gün gelir gözleri açılır mı?
sanmıyorum.

acil şifalar...
anal sex yaşamak istemiyordur.
insaniyet diyeceğim ama olmayınca naparsın.
(bkz: olsa da yesek)
karsisina aldigi kisinin oz kardesi olmasi yeterli bir sebeptir. kime karsi savasacagim, bu savas kime hizmet edecek diye dusunup bulabilecegi sebeplerdir.
güncel Önemli Başlıklar