bugün

(bu entryi okurken hani bir şarkı var ya, eski unutulmuş tiyatrocuların aktörlerin sefaletleri gösterilirken, yakınlarına lanet yağdırılırken çalınıyor arkada hep.. bir yudum insan original soundtrack, hah işte onu fon müziği olarak düşünün..)

vücuden türkiye sınırları içinde yaşayan, ama kafa olarak daha çok bir california olsun, bir san francisco olsun, ne bileyim bir connecticut olsun oralarda ikamet eden bir teen agein, yürek paralayan dramıdır..

evet bugün mikrofonlarımızı, kameralarımızı ve cinsel organlarımızı.. lan yine mi sen geldin sapık ışıkçı.. sktir git lan bir de belden aşağısı çıplak.. ne diyorduk, kameralarımızı bir gence çeviriyoruz..
adı haşim.. 17 yaşında, bir lise öğrencisi.. kartal'da oturuyor.. dersleri çok iyi.. arkadaşları arasında seviliyor ancak mutlu değil.. çünkü o hobisini dilediği gibi yapamıyor.. çünkü o ona arta kalan minicik hayatında, keyif aldığı şeyleri yaptığında olmuyor, sırıtıyor..
o bir kaykaycı..
belki bir çoğunuz kaykaycının ne demek olduğunu bile bilmiyordur.. o kadar uzak bize genç haşim.. haşim genç yaşlardan beri amerikan filmlerinden gördüğü serseri figürüne bir sempati duymaya başladı, bize biraz o günlerden bahsedebilir misin haşim?..

haşim/ şimdi dayı, ben görüyordum böyle karılar kızlar hep bu kaykayı olan elemanın yanında.. dedim benim neyim eksik.. hemen aylığı yatırdık bir ekstrem spor mağazasına.. bir hevesle aldım.. kılık kıyafeti de tam ettim siyahlar vanslar falan.. ama sonra..
(haşim burada lafını tamamlayamaz, göz yaşlarına boğulur)

evet haşim.. anlıyoruz seni..

halbuki neler hayal etmişti, neler düşünmüştü.. merdivenlerden akrobatik hareketlerle atlayacak, kaykayıyla adeta o filmlerdekiler gibi arkadaş olacak, siyahlar içinde bir sokak efsanesi, bir anti-kahraman olacaktı..
haşim/ kızları unutma abi kızlar da var..

ve kızlar.. her genç delikanlı gibi sevgilileri olacaktı haşim'in.. olmadı, olamadı.. ne gibi zorluklarla karşılaştın, haşim?..

haşim/ şimdi abi bir kere bakış açısı çok farklı.. misal los angeles'da ben ve benim gibiler el üstünde tutulurken, burada laf ediliyor, darp ediliyoruz zaman zaman.. bir gönül rahatlığıyla manava gidemez oldum kaykayımla.. mahallenin çocukları elma atıyor falan.. abiler küfrediyor, çok mağdur oluyorum.. burada olmuyormuş, sırıtıyormuş, arka planı da önemliymiş bu işin, onu geç de olsa anladım ben abi..

evet boyundan büyük laflar ediyor haşim.. hayat, bunu ona öğretmiş.. biz istiyoruz ki hiç kimse bu gibi yanlışlara düşmesin, hayal kırıklıkları olmasın.. şşt ağlama sen de artık haşim..

haşim/ nasıl ağlamam abi, ben ağlamayım da..

ağlamaya devam edersen ışıkçıyı çağırırım..

haşim/ zaten geçici bir hevesti abi kaykay.. asıl olay scooter.. bir çakıcan vespa, paaat!.. senden kral yok..

edit: şarkı bora ayanoğlu - yunus'muş..