bugün

Yallah arabistana ugurlar olsun erkegi.
adamın dibidir. heykeli yapılsa beton yetmez. evet.
türkiye şartlarında az bulunan erkek. neden bizde kadın arz edilen erkek talep eden konumuna getirilmiş bir şekilde. erkek tavlamalı erkek evlenme teklif etmeli. erkek kadını kazanmalı. erkek gidip kadını istemeli mesela. sanki kadın erkek olmasa da devam eder ama erkek kadınsız yapamaz anlayışı var. neden boyle bilmiyorum. bu durumun kadınları neden rahatsız etmediğini de anlamış değilim.
Belki de bir ara çabalamaktan iflahı kesilmiş erkektir.
Bu erkekler hiç durmasın di mi bacım? Fatma'ya çabalasın, o bitsin hemen Aysel'e çabalasın. Ayrıca başka birine ilgisi alâkası var mı o hiç sorulmasın, diğerini seni dadming için ezip ille de sana çabalasın, yok çabalamadı hemen tarafınızdan gay olsun.

Lan bi gidin sinemalarda bile 10 dakika ara var.
Zaten cepte diyerek verilen değerin ağzına sıçmaktır.
Godoş. Bi de bir ilişkiye hazır değilim ama böyle sonsuza kadar takılalım kafası varki taşa vura vura ezilesi iğrençlikte .
Belkide yüzmeyi bilmeyen insanın boğulmamak icin çabaladığı gibi çabalayıp kaybettiği için zorlamıyordur.
aa pardon buradan her şeyi erkekler yapıyordu dimi sizin ülkenizde...
Kassızdır veya maldır.
Parası yoksa neden çabalasın amk. Sanki bi sonuca ulaşıcakmış gibi.
3.5 yıl çabaladım demek ki olmayınca olmuyormuş.
O kadını sevmeyen erkektir. Bütün yükün erkeklere yıkılması taraftarı değilim ama seven bir erkek, sevdiği kadın için eğer umut ışığı görüyorsa çabalar, vazgeçmez.
tüm çabaları görmezden gelinip tüm gururu ezildikten sonra, sol yanında her geçen an büyüyen sancının etkisiyle yorgun, bitkin düşmüş, ot gibi bekleyen erkektir.

yorgundur, ama yorgunluğuna rağmen nefesini kesmemelidir yaşadığı hayattan.
yorulmuştur, boş vermiştir. gerek görmüyordur. her boka kadın erkek eşitliğinden dem vuran ama iş ilişkiye gelince erkek çabalasın diyen iki yüzlü kezbanlardan sıkılmıştır.
Çabalayınca, çok üstüme gelme sami. Bana biraz özel alan bırak sami. Beni çok kıskanıyorsun sami.
Çabalamayınca, neden çabalamiyorsun, neden kıskanmıyorsun, neden zorlamıyorsun, azıcık ağzıma ağzıma vur diyorsunuz.

Beyin lan bu. Beyin. Düz mantık. Sana neden vurayım, seni neden sık boğaz edeyim, seni neden zorlayayım. insan kendini sıkan bir şey ister mi? Bence sizin " sevgi" veya "sevme eylemi" nin ne demek olduğunu bir daha gözden geçirmeniz gerekiyor.
bir kadın için çabalamak başlı başına saçmalıktır.

ben niye çabalayayım çabalıyorsa o çabalasın...

ne çok çabaladım öyle.
sakat topa,olmayacak pozisyona girmeyen erkektir.senaryonun sonunun en azından bir taraf için kötü biteceğinin farkında olan erkektir.
Bunu mesele yapıyorsa çabalamasın erkeğidir. Yalnız ölsün, sikini toprakta kurtlar sömürsün.

Erkeğin kendini naza çekeni iğrençtir.
genel olarak hayata dair hiçbir şey için çabalamıyorum aslında.
yav çabalamak bir şeyler yapmak istiyorum da yanındaki kankalarıyla ordu gibi dolaşıyor kız amına koyim nasıl yaklaşacağım bilemiyorum.
Akıllı erkektir.
Kadın elde edilecek bir meta gibi sunuyorsa kendini siktirsin gitsin çok afedersin.

ilişki dediğin bağ ile kurulur ve öyle çaba maba gibi dandikasyon içi boş söylemlerle oluşmaz.

Çaba gerektiren ilişki olmaz.
Çaba gerektiren şey birlikte acısı tatlısı iyisi kötüsü ile hayat mücadelesi vermektir.

Gerisi kofti...
https://m.uludagsozluk.com/e/35872866/

Aynisindan.
Bir erkek için çabalıyordur.
Sevildiği zaman "çabalama" denilen mevzunun farkında olunmuyor,daha doğrusu çabadan mı sayılmıyor demeli.
Bizde çabanın lafı olmaz,sipariş ve sofistik değilse,ne zaman ki çaba cefaya dönüşür artık çabalamamak gerekir.
Sadece onu sevdiğimi ima ettim.sanırım en büyük yanlışı burada yaptım.yekten delikanlı gibi söylemek lazımdı onu sevdiğimi.şimdi hala acısını çekiyorum.