bugün

kiskanilan kisi güzel komsun olur ,yakın arkadasin olur , sevgilin olur ...

ya kebapçıya gidersin yada onlar eve sipariş getirir.

Abilerin bakışlarından , gözle süzmelerinden bi kıskançlık gelir içine ...

Sonra içini bir korku sarar ...
doğal bir durumdur. kebapçı ve benzeri yerlerde çalışan insanlar genellikle potansiyel bir abazanlık enerjisini içlerinde bulundurdukları için sevgiliyi kebapçıdan kıskanmak işin abartısını fazla kaçırmak değil sevgiliyi korumaya çalışmaktır.
sipariş getiren çocuğun yavşaması halinde oluşabilecek durum.
kebabi bir insandan kiskanmak eylemi kadar mantikli degildir...

hatun kismi cok yapiyor bunu aga.. misal bir hatunla gidiyoruz kebapciya, benim fiksdir zaten pek degismez, 1.5 karisik izgara soylerim.. zaten bir cok kebapcida karisik izgaralar 1.5 olur ama ben yine de altini cizerim ki az falan gelmesin diye.. akabinde ortaya bir buyuk salata ve cig kofte talimatini verirken hatunun fikrini sormam bile.. zira boylesi bir mevzuda direnise tahammulum yoktur sozluk.. kebap masasinda insiyatif bendedir ve onu paylasmam... neyse efenim beraber geldigimiz hatun da en fazla 1 porsiyon yagsiz sis falan ister.. soylerken de dusunur bir de "bitirebilir miyim acaba" diye... haa bazilari da vejetaryen oluyor tabi bunlarin, onlar ortaya gelen salatadan takiliyorlar.. suyuna pide falan baniyorlar.. yapacak bir sey yok, artik onlar icin cok gec..

neyse efenim kebaplar gelir ben istahla dürüp dürüp karisik kababimi gotururken karsimdaki hatunu bir merak sariverir birden.. e bakiyo kendi tabagina.. 2 tike yagsiz et, renksiz cesitsiz.. bir de benim karisik izgara dolu devasa tabagima bakiyor.. merak ediyor herhal.. o da nesi? hatunun catali benim tabagimin etrafinda dolasip duruyor... "ya onunden yesene!" diyecem ama agzim dolu oldugundan diyemiyorum da.. ben cok saygili yetistim cunku sozluk.. agzim doluyken bir hatuna cemkirmem.. agzimdakini yutarim ondan sonra... neyse ben agzima tiktigim koca durumu yutana kadar, hatun alacagini almis oluyor tabagimdan bir sey diyemiyorum... ama cok kiskaniyorum kebabimi olm lan.. hayir madem nefsiniz kabaracak bastan soylesenize siz de karisik izgaranizi.. ne bana artistlik yapiyorsunuz ki o zaman... hayret br sey.
(bkz: bir insanı muslukçudan kıskanmak)

(bkz: bir insanı çataldan kıskanmak)