bugün

hobi eğlenmek için ise çıkarımı;
(bkz: eğlenmeyi bilmeyen insan)
tabi (bkz: başlıktan ders çıkarmak) da iyi gider burada!
artık hobi olmaktan çıkıp fobi olma yolunda ilerleyen eylemdir.
Belki tutar diye piyango bileti almak, kazı kazan yahut loto oynamak yahut göle maya çalmak... Aynı kapıya varıyor hepsi. Fakat aradaki tek fark; iş başvurusu günün birinde fobi olacaktır illa ki!
-bize neden başvurdunuz
-efendim bu benim hobimdir aslında sizi siklediğimden değil hani..
-anlıyorum
-çok güzel
-alo? 155 acil? hemen bir am...
-yalarım
-..bülans gönderin lütfen.

ayrıca iş başvurularında doldurduğu forumda hobi yerine de bunu yazan kişidir.
hobi olsun diye görüşmeye çağırıp olumlu olumsuz geri dönmeyen tipitiplerin hakettiği eylemdir. maksat onların da istediği gibi muhabbet olsun. vakit onda bol bizde bol. çağırıyorlar öyle iki lafın belini kıralım diye. iki dirhem bir çekirdek siz halinizi anlatırken adamlar kuru pasta çay eşliğinde eğleniyorlar. neden olmasın? tanıdıksız torpilsiz yalınayak başıkabak görüşmeye giderek kendine eziyet etmek isteyenlerin mecburi eylemi.
ismail abinin meslek olarak yaptığı iş.
CV nin etkileyiciligini olcmek icin gayet mantikli ve yapilabilir bir istir. Ben p&g ye yollamistim, gel 5bin lirayla basla demeyecekleri ne malum *. Okulu falan birakir giderim vallahi. Sık olmayan araliklarla yapilabilir guzel olur. Nasil olsa ise alirken tasak gecicek taraf onlar olucak, simdi sira bende.
işletmeyi temsilen seni mülakata alan kişinin kendini bir anda yüceltmesi seninse dışda tedirgin görünüyor olman ama içten içe de çok eğleniyor olman durumu. Eğlence için çok etkili ve bedava