bugün

bu çok güzel bir hikaye. titan evet şu saadet zinciri olan. güzel hikaye dediysek titancılar iyi güzel hoş insanlar demedik. titancıların ülke gündeminde olduğu dönemde çocuk olmak güzel.

bir diğer deyişle : (bkz: 90larda çocuk olmak). tam olarak 90larda mı geçiyor olay bilmiyorum. araştırmıyorum da aklımda kaldığı haliyle kalsın diye çünkü o öyle güzel. neden diyeceksin. anlatıcam bekle. ama o dönem çocuk olmak ayrı bir güzel be abi fadime şahinler ali kalkancılar heeey heey.

şimdi usta. bu titancılar. hep zihnimde şöyle yer etmişler:

loş bir ortam var. dans eden sapkın insanlar.* şişman bir adam var. bak en can alıcı noktası bu. böyle pantolon askısı takmış. beyaz gömlek. elinde kadeh. dans ediyor. müzik almış başını gitmiş. bu elindeki kadehle kendini dansın kollarına bırakıyor. öyle bir görüntü olamaz o kiloyla falan. çok hoş lan.

sonradan işte baskın yiyorlar bunları içeri alıyorlar ve saire .

kulaktan dolma bilgilerimle hatırladıklarım bu adamların sonradan afla bayağı bir erken çıktıkları cezaevinden. evet hala araştırmayacağım onlar o hatırladığım fotografta kalsın istiyorum. çok güzel lan. şimdi farklı boyutları olan saadet zinciri olayını cemiyete uygulamış. bütün cemiyeti dolandırmışlar. * daha ne olsun.
basında çok yer alan istanbul'daki vakadan sonra izmir'de de 1990'lı yılların en sonlarında denenmiş ve en sonunda aynı şekilde patlamış vakayı hatırlatan ve insanı nostaljiye garkeden bir ifade.