kişi başına milli gelirin 10 bin doların üzerine çıktığı, refah düzeyinin tavan yaptığı, milletin bok gibi paranın içinde yüzdüğü, sokaklarda dilenciye bile rastlanmadığı günümüzde cimri, geri kafalı,teknolojiden uzak, cebinde ki paraya kıyamayan insanların yapmış olduğu utanç verici ve yüz kızartıcı nihai tüketici hareketidir.
kredi kartının asgarisini ödemede zorlanan ekonomik şartların ağırlığı altında ezim ezim ezilen kişinin doğal olarak yaptığıdır.
para sıçmadığımızdan mütevellit utanmadan yaptığımız eylem.
şu bolluk berekette(!) bu kişiler ayrıca iki gün üstüste aynı kıyafeti giyerler.
ben şahsen norveç sistemi yapıyorum. her 3 ayda bir eski telefon alıp eskisini atıyorum.
norveç sistemi:6 bin liralık japon yapımı bir araba alıp muayene veya tamir zamanı geldiğinde o arabayı satıp yenisini almak
ve böylece hiç eski arabaya binmemek!
telefonu 6 aydan fazla kullananların yerin dibine girmesi gereken insanlar olduğunu açıkça beyan etmek.

(bkz: olur söyleriz utanırlar)
6 aydır aynı telefonu kullanıyorum. 5 yılda kullanırım aynı telefonu utanmadan.
ne 6 ayı yahu 1 senedir kullanıyorum, ne zaman ki tamamen bozulur o zaman değişmek aklıma gelir. neden utanayım 1 senelik telefondan.
vibratör yerine kukusuna hıyar sokan fakir gaydir.
Kullandigi telefonun bir ust modeli daha cikmamistir.
benim 3 yıl boyunca kullanmaya devam edip, hala utanmadığım eylem. kafanız mı güzel nedir ?
ben 5 ay kullanıp çöpe atıyorum.
Eşi benzeri görülmeyen paçozluktur.
Böyle insanlar var mı ya? Şahsen ben bir kez kullandığım çatalı bir daha kullanmam.
Ay, pis fakirler.
Apple her altı ayda bir iPhone mu çıkarıyor da biz mi almıyoruz ?
bi de yaklaşık iki sene kullananlar vardır (bkz: dilci). Bu insanlar imha edilmelidir.
(bkz: kapitalizm ahlakı)