bugün

ortaokul yıllarından beri grafik olaylarına ilgim vardır bu nedenlede liseyi grafik üzerine okumayı seçtim. 4 sene boyunca az cok bişeyler öğrettiler sağolsunlar. yetinmedim gittim güzel sanatlar kurslarına hazırlandım kazandım.üniversitesiye gittim 4 sene daha sağolsun az cok bişeyler öğrettiler ordadan sonra bir kaç sergi bir kaç bienal yurtdışı seminerler orlardada az çok bişeyler öğrendim yettimi peki yetmedi döndüm geldim yüksek lisansını yaptım tezimi hazırladım, sanatta yeterlilik sertifikamı aldım az çok bişey öğrendim grafik ve tasarım üzerine bunu farkeden bir kaç firmadan iş teklifi aldım gittik görüştük cazip koşullar falan fıstık başladık çalışmaya kaşla göz arasında 12 sene geçti. Bir taraftan iş telaşı, bir taraftan ödüller, yarışmalar dandik dandik şeyler yaptık. gecenlerde ismi lazım değil bir firma kapımızı caldı bize bir kampanya hazırlarmısınız diye essek değiliz ya ekiple oturduk yaptık bişeyler firma yetkilileri geldi sunum için hazırlandık tabi bizde sıradışı bir iş oldu keyifliydik 2 saat süren sunumun ardından firma yetkilisi biraz daha çalıssak mı üstünde dedi beğenmessin anlarım istemessin anlarım üstünde çalısmak ne demek be dangalak yaptınız bu boku ama eksikleri var sen göremedik bak ben gördüm demek değilmi allahtan ki bu tarz işlerde patronunda verdiği imtiyazlarla pısırık kalmıyoruz müşterinin yanında azcık pıssan tependeler hemen nitekim sonra sonra döküldü ağzından baklalar fiyat biraz yüksek gelmiş amcamlara çünkü biz onlara fırında kek yaptık ya ucuz istiyorlar bizim yaptığımız iş bu fiyatıda bu dedim
adamlar vurup kapıyı gittiler sonra sonra duydukki bizim fiyatımızın yarısına başkasına yaptırmışlar bir kampanya biz ne mi yaptık onlara hazırladığımız kampanyayı onlara söylediğimiz fiyatın tam 1,5 katına daha büyük bir firmaya uyarlıyarak sattık işi. işte çok tuttu övünmek gibi olmasın aradan bir ay sonra boktan anlamayan bizimkiler kapımızı çaldılar tekrardan keske biz yapsaydık bu kampanyayı dediler ben yetkili metkili anlamam o an patlakmışım lafı ' ehh bilmediğin işlerde ukalalık yapmıcaksın' diye ofiste tık yok ama tanırım ben böle adamları ne kadar iter kakarsan o kadar kuyrugundan ayrılmaz. hala kendileriyle calısmaktayız hem de cok cok iyi fiyatlarla.
anlamasına ya da bilmesine gerek yoktur zira o konunun uzmanı olmadığı için adı müşteridir. anlasa kendi işini kendi halledebilirdi.
başınızda durup şurayı söyle yapsak buraya bunu kullansak daha iyi olur diye söylenen ve her yaptığınıza müdahale eden müşteridir. hödük güzelmi oldu şimdi çok biliyorsan geç bilgisayarın başına sen yap dersin. bok dersin söylediklerini yaparsın boktan bir iş çıksa bile yaparsın yapmazsan patrondan paparayı yersin çünkü müşteri haklıdır.