bugün

derin bir sorundur.

dünya edebiyatı , siyaset felsefesi ve tarihi , dünya'ya yön vermiş akımlar olaylar , konjekür , genel kültür ve kültür ve bunun gibi insanı insan yapan ,insan kalitesini arttıran bir çok konu ve bu konuları gram bilmeyen ezici çoğunluktaki akp seçmeni.

yapılacak tek şey

- ekonomi iyi iyi çok şükür
- 2050 de dünya'nın fatihiyiz
- chp li kadınla çıkılmaz hemen sözlüğe konu açmalıyım

gerçeği ve gerçekten uzak binlerce safsata.

not: ''li'' eki eksikliğinden kaynaklanan imla hatasını gören sığırlar doluşmuş hemen başlığın altına , sizinle yapılacak tek muhabbet hakaret , iftira ve çamur , başlık haklı çıkar ve ben kaçar.
tamam akp iyi değil evet ama chp'nin de iyi olduğunu savunmayın arkadaş.

akp'nin bu kadar güçlü olmasının en büyük sebebi chp'dir.
Bir akp ile yapilacak muhabbet bi tanedir. Bi tane akp vardir cunku.
Oda tuzel kisilik degildir o yuzden bi siktir git cay konu hadi.
mesela evren ve bilim üzerine sohbet etmektir. bir keresinde bir tanesiyle oturdum ve çay içerken bir yandan da bu kaotik evrenin sonunun nereye gideceğini, artan bir ivmelenme ile büyüyüp gerilen bu kaos evreninin sonunda patlama ihtimali olup olmadığını, patlarsa ne zaman patlayacağını ve neler olabileceğini düşünüp konuştum. gerçekten de tereddütsüz bir şekilde en az diğer akp'lilerden beklediğim kadar kendisinden beklediğim gibi rasyonel düşünceler sundu. üstelik bu düşüncelerini analitik bir tarz ile masaya yatırıp tümevarımsal bir yöntemle sonuca vardı. özellikle bu konudaki haftalarca, belki de aylarca aradığım bir cevabı bana o gün o akp'li vermişti. sanırım bakış açımın darlığı ve bilim tüccarlarının kölesi olmamdan mütevellit böylesine rasyonel bir bakış açısıyla ve sorgulayarak hiç düşünememiştim. sorun değil. ben bu yazıyı niye yazdım? çünkü ben bir şeyler öğrendim, siz de öğrenin istedim.
en fazla budur.
akpli- selamın aleyküm
ben- as as asssikktirrrr...