bugün

Yıldırım, "Gazetecilerin kendi mesleklerinin kurallarına uyumasını çok önemsiyorum. Doğru haber, doğru yorum getirir. Yanlış haberi düzeltmek çok zor bir iştir. Eleştiri her zaman yapılır, buna saygı duyarız, basın milletin gözü, kulağıdır. Millet adına ülkeyi yönetenleri denetler, bu bütün demokrasilerde olan bir iştir. Basın çok sesliliğin savunucusudur. Türkiye de basının bu manada son derece dinamik ve özgür olduğunu ben biliyorum. Basın özgürlüğü konusunda ülkemizde yapılan saldıranları da kabul etmek mümkün değildir."
bence çok doğru bir konuşma olmuş daha fazla söze gerek yoktur.
çok güzel bir noktaya değinmiş. bu ülkede basına yapılanları kaldırmak yutmak mümkün değil. Saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Basın özgürlüğü konusunda hep bir saldırı var. Bu adam boşuna okumamış. Kendinden emin konuşabilmesi okumuşluğundan kaynaklı canını yediğimin.
binali yıldırım ın bu açıklamasını bende okumuştum.basın özgürlüğü ve meslek kuralları hakkında çok güzel ve akılcı açıklamalar yapmış ve basın çok sesliliğin savunucudur sözleri ile de bunları desteklemiştir.
canlı canlı dinlemiştim. basın milletin gözü, kulağıdır kısmında hatta sonuna kadar katılıyorum demiştim. adam her şeyin farkında, bu ülkede basın özgür olacak ki millet özgür olsun.