bugün

Yılmaz Erdoğan tarafından, cebimde kelimeler adlı tek kişilik tiyatro gösterisinde şu şekilde tanımlanmıştır;
"
Şimdi bizim toplumuzda iki kişi evlenmeye karar verise, toplumda çok ciddi bir rahatlama olur nedense, yani bizim toplumda iki kişi sevişecekse toplum bundan hiç hoşlanmaz, ama bunu belediyenin önünde yaparlarsa ve duruma göre bir hafta davul zurna çalarlarsa, 'hey bakın biz sevişeceğiz'  falan..
bizim toplum kim kime neyi yapıyor bilmek ister kardeşim. Öyle gizli yoook.. Hakkaten bu düğün meselesinin hiç bir tarafını anlamıyorum. Benim bildiğim en müstehcen hadise düğündür! çünkü başka hiç bir organizasyonda ordaki herkes akşam olacakları bilmez. Duruma göre 4000 kişi vardır, 4000' i de bilir ki birazdan bu iki arkadaş.. Hani Acımayacaklar birbirlerine kardeşim. Mahallede çocuk geğinde bile yok mudur düğün alayı geçtiği Zaman "hey akşam deprem var!" Diye.. Bi de iki kişi sevişecek diye kendini bozan bozana! Sana noluyor be? Hele kız tarafının eğlencesini hiç anlamıyorum. Mağlup taraf eğlenir mi manyak mısın sen? Kız babasıyım hiç hoşlanmıyorum böyle şeylerden... Valla söyledim, ben normal birisi olamadım ne yapayım? Ya nikah merasimi nedir ya hiç tanımadığın bir adam, hiç tanımadığın başka bir adamdan aldığı yetkiye dayanarak (sen büyük ihtimalle de ona oy vermemişsin) herkesin içinde sana açık açık şunu sorar;
-sen şimdi bu kızla sevişecekmisin?
*evet
-çıplak Bi şekilde?!
Peki şahitler nedir? Açın sözlüğü bakın, olmadı Hıncal' a sorun.. Şahit ; Bi şey görmüş kişiye Denir..

- vallahi ben damadın amcasıyım.. Yaklaşık 8 gündür ben seyrediyorum çocukları, tek kelimeyle süper! Yani böyle Bi, ne biliyim.. Bi yorgunluk olsun, Bi pozisyon tekrarı olsun.. Hayır.. "