bugün

bilim adamlarının bugün keşfettiği birçok şeyi kuranın 1400 sene önce haber vermesi (fussilet,cinn,rahman,rum) üstelik 6000 küsür ayetin içinden ilk inen ayetin "oku" olması bence üzerinde uzun uzun düşünülmesi gereken bir mevzu. haa bu arada islamın bilimle çeliştiğini iddia eden insanlar önce bi kuran'ı iyice okuyup da gelin tabi iyice okuduktan sonra gelebilirseniz.
Uyuşmaz da tabi. Eklememiz gereken not bu.
Kuran da bilimin bana bu gün keşfedilen bir tane şeyini gösterin varmış ya hani.

Şimdi muhtemelen herkes iste 2 denizin birbirine kavuşmaması falan diyecek.

A zeki insan o zaten o dönemden çok daha öncesinde keşfedilmiştir. Bunlar 1400 yıl öncesini tas devri zannediliyor.

Kuran piramitleri de açıklasaydı ya?

Edit: diğer mucize olarak dediğiniz şeyleri araştırın görün kendiniz az keşfedin. Veya sorun açıklayalım.
günümüz de bilimsel verilerin söylediği bir gerçeği kuran 1400 yıl önceden söylüyor bunun gibi daha çok örnek verilebilir burdan izle https://www.youtube.com/watch?v=hgjoG96a2vg ayrıca tevrat'ta hak kitaptı ta ki tahrip edilinceye dek onun için tevrat tamamiyle bozulmuş denilemez doğruluk kısımları elbette var aynı şekilde incilde bu şekildedir tahrip edilmeyen kısımlardan bahsediyorum, ayrıca şu da var senin o hoca diye linkini verdiğin kişiler islam adı altında aslında islamı çağ dışı gibi göstermeye çalışan sistemli bir şekilde işlenen oyunun bir parçasıdır ışid mantığınıda islamla bağdaştırırsın sen, şöyle bir deyim vardır insan sevmediği şeyler hakkında kusur bulmakta gecikmez sen düşmanlık gözüyle bakıyorsun, tarafsız bakmayı dene eğer gerçekten hakikatı arıyorsan gerçek islam kuran-ı kerim ışığında çerçevelenen bir mantıkla hareket eder öyle sahtekar hoca kılıklı insanlarla islamı karalamak acizliktir.
şimdi bilim nedir din nedir onu tartısalım önce.yıllarca bunları bıze zıt kutup gösterip yutturdular.efem bilim materyalisttir zart zurt.bilim görünenle ilgilenir.somut şeylerle ilgilenir.bilimde inançç değil kanıt vardır.bilim kanıtlayamadıgı şeye genelde bilmiyoruz der.fakat dınde hem kanıt hem inanç vardır.din kanıtlanmış şeyleri reddetmez.(uçkun tarikatlar ya da sapkın dindarla dısında).dinde ekstradan inanç vardır sezgi vardır ruh vardır.bunu bili kanıtlayamaz ama insan inanır.din bilimin önünde engel değil bilimde din düşmanı değildir.bu din akp islamı değil arkadaşlar yanlıs anlaşılmasın.
genelde önce çelişir, sonra zaten kuran diyordu olur. muallak, ucu açık ayetlerden biri gerektiğinde ona göre yorumlanılır geçilir gidilir...

geçen tv'de bir program izliyorum, adamlar evrim kuran'da yazıyor aslında diyor. yazıyordur ne diyeyim...
(#32759997)

29- (Firavun) dedi ki: ‘Andolsun, benim dışımda bir ilah edinecek olursan, seni mutlaka hapse atacağım.’
Diyanet Vakfı
30- (Musa) Dedi ki: ‘Sana apaçık bir şey getirmiş olsam da mı?’
31- (Firavun) Dedi ki: ‘Eğer doğru söylüyorsan, onu getir.’
32- Bunun üzerine asasını bırakıverdi, bir de (ne görsünler) o, açıkça bir ejderha oluverdi. (Ali Bulaç Meali)
gunun en kisa fikrasi.
görsel