bugün

öss ye hazırlık yıllarından kalma bir alışkanlık bu bende. akşam babam gelene kadar annemin uyarılarına rağmen rahatlıkla oyunumu oynardım bilgisayarda. babam geldikten sonra açardım test kitabımı aynı sayfaya bakardım uzun uzun. hatta hiç unutmam bir keresinde babam 3. kontrole geldiğinde saatlerdir aynı sayfada takıldığımı görünce bağırmıştı bana.

o dönemde babam bilgisayardan ders çalışan birilerinin varlığından haberdar olmuş. bana gelip 'oğlum niye aldık bu aleti bak adamlar derslerini bunda hallediyorlar' deyince kelebekler gibi sevinmiştim.

hemen excel dosyasına kitabımdan çözümlü örnekleri aktardım. deli gibi fal açıp, mayın tarlası oynuyordum. ani baskınlarda ise oyunu aşağı alıp daha önceden hazırlamış olduğum dosyayı karşıma alıyordum. age of oynarken yakalanmamla bitti her şey. o zamanlar 'alt + tab' diye bir şeyden haberim yok tabi. çaresizce donup kaldım. reset bile atamadım.

ulan nasıl bir alışkanlık olduysa iş hayatında bile kurtulamadım bundan. boşluğu yakaladığım an oyunu açıyorum bilgisayarda. öyle sert öyle derin bakıyorum ki monitöre uzaktan gören şirketi 2 güne kurtaracak sanıyordur kesin. birileri gelirse hayatımın programı, kurtarıcım olan excel'e devam. ara ara o 'bilgisayar başında oyun oynayan insan bakışı'nı atmasam yakalanacağımı zannetmiyorum. hayırlısı artık...
çalışıyor görüntüsü verip, sözlüğe cayır cayır entry girmektir.

(bkz: aa bu benim lan)*
film izlerken bile ayni edayi verebiliyorum.
annemin ekol hocayı açta geometri öğren diye direttiği günlerden bir gün,bilgisayarda yazı yazmaktayımdır...annem ne derse desin benı yazı yazmaktan vazgeçiremez,o üzülmesin diyede arada bir ekol hocayı açıp geometri sorularına bakar gibi yapmaktayımdır..taki annem gelip hâlâ aynı soruyumu çözüyorsun demesiyle bilgisayar faslının ogünki son günü olmuştur annem modemi alıp saklamıştır..tüm aramalarıma rağmen ertesi günün sabahı modemi mutfakta tencerenin içinde bulmuşumdur eh anne bir bilgisayar başında çalışıyormuş gibi görünmemin sonuçu bumu olmalıydı dedirtiren olay...
twiter, facebook, formspring ve sözlük dörtlemesinin yanında, rapor yazarken karşılaştığım durumdur. "çalışıyor numarası yapmak" tan çıkıp gerçekten çalışmaya başlama evresine girmiştir hatta durum. insan zamanla alışıyor demektir buda.
Allahı'ım beni affet şu an yaptığım şey. işi yine salladım. Aslında iş son 2 yıldır beni sallamış, ben garip düz bir memur klonu olmuşum. 2 gündür ağır bir şekilde geçirdiğim grip beynimi açtı.
hepiniz yaptınız lan bunu zamanında kabul edin.
hala yaptığımız ve rahatsız olmadığımız. Günlük hayatın bir parçası haline gelmiş eylem.
bunu age of empires oynayarak yapan bi arkadaşım vardı lan, harbi vardı. telefonda nabıyon diyen abisine bi eli mouse da adam yaparken, ders çalışıyorum abi dedi valla dedi.