bugün

yanlış anlamayın siz değerli bilginlerimizi tenzih ederim lakin egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu cumhuriyet rejimi ile yönetilen, hukuk devleti olan güzel ülkemde kronikleşmiş olan itliklere, ahlaksızlıklara, hırsızlıklara, saygısızlıklara, hayasızlığa sanki 7 göbektir bu milletin vatandaşı değilmişçesine, hiçbir şekilde üzerine pay almadan bilgisayar başında veya cep telefonundan duyar kasmak bana çok ibnece, iki yüzlüce geliyor.

benim fikriyatım şudur ki; biz her zaman biziz ve bizimle ilgili gelişen her türlü sorunun müsebbibi yine biziz. sokak hayvanını ezeni de, yaşlı dedeyi gasp edeni de, iti de, götü de biz var ettik, biz yarattık, biz yetiştirdik. kastımın "bunlara dokunmayın, bir şey söylemeyin" olmadığını da zannedersem belirtmeme gerek yok. fakat;

açıkçası ben bu tarz bir olay duyduğumda twitter'da online olup "yhaa amk çucuğu yhaa bunları kesicen yhaa" diyemiyorum, fav bekleyemiyorum. ben bunlar hakkında konuşmaktan utanıyorum. kötü bir hadiseye tanık olduğumda, kendi çocuğum toplum içinde şımarıklık yapmış gibi oluyorum. bunların olmamasını herkes kadar istiyorum ama bunu önleme yolunun sadece feysbuktan "idam geri gelsin" savını ileri sürmek olmadığını da biliyorum.

dikkat ederseniz bu tarz pislikleri kimse üzerine alınmaz. toplumun hiçbir kesimi, hiçbir oluşumu kendinden görmez. her kesim eleştirir, linç eder, sonunda da vazifesini yaptığını varsayar ve kenara çekilir. ama bu pislikten her kesim sorumludur. sana! sana! hepinize be! rezil iğrenç yaratıklar! neyse bye.

özet: sizin ben amınızı sikeyim