bugün

eğitim sisteminin .....
bürokraside yüzde yüz partileşme.
rektörleri siyasi görüşüne göre atama .
kömür yardımı alacak kadar fakirleştirip kömür torbasına dua ettiren bir parti.
eczacısı, doktoru , işçisi , memuru isyan etmeyen kişi kalmadı
ve artık eminim bilgisizler miş miş miş miş eleştirilmişler miş miş miş
(bkz: midesiz o bilgi de sana) .
hadi şimdi bilginle (bkz: bsgck) .
(bkz: muharrem ince)

http://www.facebook.com/?...01056196592104&ref=nf
Ülkenin anası ağlıyorken akepeyi eleştirmeye bilgi ve belgeye gerek yokken ne diye açılmış bir konudurki bu.

bilgini yesinler senin ayrıca
sürü psikolojisine sahip insandır. medyada akp karşıtı insanları göre göre "bi bildikleri vardır" deyip arka saflarda kendine yer edinemeye çalışan bok beyinlidir. özelleştirmeyi kötü sanan zihniyettir. zira akp geldi geleli ülkede demokrasinin arttığını ve ekonominin geliştiğini görmemek, görmek istememeye işarettir. ülkenin mına kodu diyendir. ne yaptıda mına kodu dendiği zaman ağzını açamayandır. ağzını bidaha açmasındır.
nihat doğanın yolundadır.

(bkz: akp li sensin mide de sana girsin)
mideyi bırakta ne makat varmış bu adamlardan arkadaş. 7 yılın kazığını almış hala övüyor.
ahmakları taktir etmek için ahmak, sürüyü taktir etmek için sürünün içinde olmak gerekir...
2949 belediyenin 1472'i akp'ninmiş.. akp herkese kucak açmışmış... nihat genç'in bir açıklaması vardı, hatırladığım kadarıyla "iyi ki bi %47 oy aldınız, alın! ama kimden aldınız? böcek sürüsünden, iki kömür verip kandırabileceğiniz insanlardan. sen al bakalım bir yazardan, bir sanatçıdan, bir aydın insandan bir oy? alamazsınız, zaten o bir torba kömüre insanları muhtaç eden de sizlersiniz." tamamen böyle olmasa da anlam olarak böyleydi. ayrıca bu don kulot adlı arkadaşımızın tarafsız olduğunu iddia edip verdiği bir link var akicraatlar.com muymuş neymiş. sitenin isminden bile anlaşılıyor ne kadar tarafsız olduğu, öyle değil mi?
pastorize yumurtacıklardan,gemiciklerden saatciklerden, ihaleye girmeden verilen işlerden ve bunun gibi bir süre yolsuzluk varken bunlar bilinirken akpye oy veren midesizden daha midesiz olmayan kimsedir.
edit:yazım
büyük olasılıkla neler döndüğünün az da olsa farkında olup eksik bilgi nedeniyle yeterince iyi eleştiri yapamayan insandır. bir şeyleri daha iyi bildiğinde yapacağı eleştiri, sözüm ona mideleri olanlarda hazımsızlık yaratabilir.
ben ve benim gibi arkadaşlara hitaben yazılmış yazıdır.peki sizin gibi akp yi eleştiremeyen ray-ban gözlük takan insanlara ne demeli diye merak ettiren konu.
bilgi sahibi olmayıp görme yetisine sahip kişilerdir.
genelde hep aynı argümanları kullandıklarından (bkz: ananı da al git), (bkz: gemicik),(dünyanın her yerinde olan özelleştirmelere vatanı satıyolar demek) v.b kabak tadı veren insan grubu.
bilgi sahibi olarak akp yi eleştiren kişi örneği

`http://facebookvideoindir...cenin-tbmm-konusmasi.html`
akp yi eleştirmek için vatandaşın ne diplomasi ne de ekonomi bilmesine gerek vardır...eğer vatandaş gittikçe fakirleşiyorsa, işsizlik günden güne artıyorsa şişirme enflasyon rakamlarıyla bu milleti kandıramazlar...en son olarak daha ne olduğu bile bilinmeyen kürt açılımı bu ülkeyi içinden çıkılamaz bir duruma sevketmiştir... akp hükümeti sanki ülke toprakları kendilerininmiş mantalitesiyle hareket ettiği sürece kaybedecektir...unutmayın bu ülke demirellere erbakanlara özallara bile kalmadı...
bilgi sahibi olup akp yi eleştiren kişi bilgi sahibi olmadan akpyi eleştiren kişiyi yanına alıp ders vermelidir. bu sayede bilgi sahibi olmayıp akp yi eleştiren kişiler azalıp yerini bilgi sahibi olup akp yi eleştiren kişiler alır. zaten akp yi eleştirmek için çok da fazla bilgiye de gerek yoktur. birkaç saatlik bir yakın tarih bilgisi, akp nin başındaki insanların geçmişleri , icraatları!!! falan bu bilgi sahibi olmayan kişilere anlatılır olay kapanır. akp yi eleştirmek bu kadar basit bir olaydır.
politik elestiri yapanlarin ne kadari tatmin edici duzeyde bilgilidir ki ya da boyle bir seviye kimler tarafindan belirlenmektedir? sorusunu akla getiren basliktir.
Memlekette politik elestiriler fanatik bir tutumdan oteye gecemiyor cogu zaman; hal boyle olunca soyleyen ne kadar malumatli; soylenilen sozler de ne kadar ici dolu sozler olursa olsun yapici bir yanki uyandirmiyor.
Politikanin sevilmeyenlerinden bahsederken cogu kez hakaret etmek ya da en hafifinden bir dalga gecme uslubunun olmasi bunun acik bir gostergesi degil mi? (btw: iddia makaminda bir degil mi ifadesi ile bitirmek istemedim; meselenin sadece vicdanlarda nihayete ermesini istedigim icin bu acik ifadeyi kullandim)
gercekten uludag sozlukte rastladıgıma cok uzuldugum baslıktır. tamam her iki kişiden biri oy verdi de, kardeşim oy vereli o kadar zaman gecti ; hadi anladık iktisadi bilgin yok ama kardeşim toplama cıkarman da mı yok? tamam onu da anladık o zaman okuma-yazma bilgini kullan ve oku, bilen biri sana anlatsın.

bakınız arkadaslar işte size akp li arkadasların soylemleri ve cevapları:
akp geldiğinden beri enflaston olmadı; yedi yuz kusur devlet işletmesi satıp burdan gelen parayı tuketim harcamalırının(beyaz esya) vergilerini kısmak suretiyle dengelemiş, sizin paranızla size hava atmıştır.(enlasyon fiyatlar gelen düzeyindeki artışa denir)

daha demokratik bir ulke olduk: bu bahsedilen demokrasi eğer demokratos'tan kalan demokrasiyse, akp geldi geleli yeni bir anlam kazanmadıysa; bir ulkenin demokratik olup olmadığını yargıdan anlaman mumkundur. peki sen deniz feneri davasını nerenle izledin?

neymiş efendim devrim niteliğindeki başarılarıymış: ben bu arkadaslara soruyorum devrim nedir? demokrasi nedir? bilgi sahibi olmadan insanların bilgi sahibi olup olmadığını değerlendirmeye kalkmak cahillikten başka bişey değildir. akp'nin yaptığı tek devrim yolsuzluğu meşrulaştırma devrimidir.

şu sürü psikolojisine gelince; sürü psikolojisi denilen şey bilgi sahibi olmadan çoğunluğa göre hareket etmedir. şimdi soru; yuzde elli oy alan bir partinin bunca gerçeğe rağmen sempatizanı olmak sürü psikolojisinin kurbanı olmak değil de nedir?

son söz: Şimdi mal devridir, böyleydi dün de,
Kürk yoksa itibar olmaz düğünde.
Cahilin Karun'a döndüğü günde,
ilimle göğsünü geren olur mu?
ak partiyi, kendi taktikleri ile vurmaya çalışan kişidir.
ak parti ve yandaş medya bunu hep yapıyor nitekim. özentidir belki de.
herşeyi bu şekilde eleştiren kişidir.tabiki akp yide eleştirecektir.daha çok kitap okumaması tavsiye edilmelidir.zira eşeklik bakidir.
bilgi sahibi olduktan sonra daha çok eleştirecek kişidir bu. e haliyle öğrenerek zaman kaybetmiştir.
bilgi sahibi olduktan sonra akp yi daha çok eleştirendir.
bilgi sahibi olup da hâlâ akp li olmaktan iyi bir şeydir.
Elestirmek icin derin bilgi sahibi olunmasinin hic de gerekmediginin farkinda olan kisidir.
güncel Önemli Başlıklar