bugün

olimpiyat, tt arena'dan daha güzel * demek istediğim olaydır.
kendilerince haklı bir taleptir.

şunu da belirtelim galatasaray zulümpiyatta oynarken, sadece rakiplerle değil kurtla kuşla da mücadele ederken, şampiyonlar liginden elenirken beşiktaş j k yönetimi neredeydi ?

tt arena da galatasarayın bir allah kuruşu yoktur hesabına gelince : henüz allah kuruşları piyasaya sürülmedi, tahminen 2012 den sonra tedavüle girecektir.

mecidiyeköy deki araziyi paradan saymıyor musunuz ? (bkz: bsgçk) tt arena ile ilgili protokollerin en belirgin maddesi ali sami yen stadyumu karşılığında tt arena dır.

padişahın sözlerinden yola çıkıp tt arena da galatasaray ın parası yoktur demek ayıptır en hafif tabirle. tt arena hiçbir şahsın değil vatandaşındır. vatandaş vergisiyle yapılmıştır. padişah kaç para harcamıştır cebinden de galatasaray ın tek allah kuruşu yoktur demektedir ?

sonuç olarak bir galatasarylı olarak beşiktaş j k nin avrupa maçlarını tt arena da oynamasından gurur duyarım, ama lig maçlarını başka yerde oynasın.

arkadaş toki vatandaşlar için de ev yaptırdı, ama ben henüz duymadım bir toki sakininin başka bir toki sakinine : ''arkadaş benim evim tadilatta, evin tadilat işleri yapım işleri bitene kadar sende kalacağım. çünkü evi sana devlet yaptırdı.'' dediğini.

koca ali semi yen i verdik. ne allah kuruşu dünyanın eurosu para ediyor o stadyumun arazisi.
kafasını almasıyla sonuçlanacak olaydır.
bir beşiktaş taraftarı olarak sıcak baktığım hadisedir. diğer alternatifler arasından en uygunları olimpiyat stadıyla türk telekom arena stadıdır.
galatasaray inönü'de oynamak istediğinde inönü stadı'nın kullanım hakkı çoktan beşiktaş'a devredilmişti. bunun için de beşiktaş kulübü haklı olarak belirli maddi taleplerde bulundu.
lakin şimdi durum farklı.
tt arena'nın henüz kullanım hakkı galatasaray'da değil devlettedir. üstelik rte ile yaşadıkları polemik de henüz gündemde iken bu durumdan kimlerin çıkar sağlayacağı aşikardır.
galatasaray taraftarı ile bjk taraftarının arasını açmak adına ekilmiş bir nifak tohumudur bu.
hak olarak beşiktaş'ın da tt arena'da henüz gs ile sözleşme imzalanmadığından dolayı oynama hakkı vardır.

keşke bu başlık altında rte'ye karşı dümdik duran galatasaray taraftarı "gelsinler buyursunlar" deseydi de beşiktaş taraftarını rte'nin kucağına itmeseydi...
şimdi badem bıyıklılar bu sürtüşmeyi ellerini ovuşturarak izlemekte.
tt arena bjk'ye tahsis edilirse bjk taraftarı hükümetten yana tavır alacak ve gs taraftarı küsecek. böylece recep efendi amacına ulaşacak...

onun için galatasaray taraftar gruplarına sesleniyorum.
nasıl ki istiklal caddesinde binlerce farklı takım taraftarı beraber yürüyüp dikta rejimini ıslıklarla protesto ettiysek, beşiktaş taraftarı ile birlikte hareket edin, onları tt arena'da oynamaya davet edin...
sizler üzerinden siyasi prim yapılmasına müsade etmeyin...
gelme stadda köpek var bizim, demin yoktu şindi geldi.
burası tt arena burada aslanlar kükrer !

http://www.vidivodo.com/527775/burasi-tt-arena
beşiktaşın galatasaraya yenilip,galip ünvanını taşıması gibi bir şey olur bu..yani olanaksız.
beşiktaş'ın yaptığı, oyuncakçı dükkanının önünden geçerken, vitrine bakıp annesine ağlayan çocuğa benziyor. beşiktaş'a orası pis kaka. ben sana daha güzelini alacam yalanını uydurmak en mantıklısı.
benim marion cotillard'ı istemem gibidir. hocu en iyisi fotoğraflara uzun uzun bakmaya devam edelim, ne dersin ha?
gayet müthiş bir stad meydana gelmiştir. neden olmasındır.
tuhaftır.

zamanında benzer bir durumda galatasaray aynı isteği beşiktaş'a iletmiş ve red cevabı almış, akabinde de maçlarını olimpiyat stadı'nda oynamak zorunda kalmıştır. şimdi aynı istek beşiktaş tarafından gelmiştir. yine belirtiyorum, tuhaftır.

ayrıca konuyla ilgili;

murat yalçındağ'ın açıklaması
galatasaray'a maddi destek olcaksa da olmaz, olmayacaksa da olmaz. ne demek lan tt arena'da oynamak istiyoruz. yürüyün gidin güldürmeyin.
mülkiyet hakkı babanın kullanım hakkı kocanın mantığı gibi mülkiyet hakkı galatasaray ın kullanım hakkı beşiktaş ın olabilir.
olmaz öyle bir şey. kombineleri adamın götüne sokarız öyle bir şey olursa!
haklıdırlar çok talep var takımlarına o yüzden 52000 kişilik tt arena yerine 80000 kişilik olimpiyatta seve seve oynayabilirler.

hadi gülü oraya hadi.

ayrıca (bkz: o stad bizim ulann)
(bkz: ne doktorlar ne mühendisler istedi de vermedik) *
yine ergenler çıktı ortaya dedirten başlık. adam başkalarına ergen diyor ama kendisi zamanında inönü stadının hangi takımlar tarafından ortak kullanıldığını bilmiyor. hadi canım pislikleri yalıya yalıya sil!

not: ayrıca ortada böyle bir istek yok sadece bir yöneticinin böyle bir düşüncesini beyan etmesi var.
lan iki gün evvel fakir ama gururlu söylemlerinizle ortalıkta dolaşıyordunuz ve sizi hakkaten adam sanmıştık. "recebin stadı biz istemeyiz erdoğan bayraktar bilmem ne..." ne çabuk sizin oldu stad? adam iki gün önce çıkıp, daha sözleşmeler imzalanmadı gibisinden laf etti ona bile bişey diyemediniz.. şimdi de beşiktaşı mı kabullenmiyorsunuz?
beşiktaş o stada gs deplasmanı haricinde gitsin, şerefsizim inönü yapılana kadar hiç bir maçına gitmem be.

ayrıca allahın şebelekleri beşiktaşın sizin stadınızı kullanmak istemesi bile sizin için gurur kaynağı olmalı lan. üstüne kalkıp iki rekat şükür namazı kılacağınıza, tanrıya bunu haketmek için ne gibi bir iyilik yaptığınızı soracağınıza hemen dışlamaya çalışıyorsunuz. arena sensin, stadı da sana girsin. tepe tepe kullan...
iki kardeş takımın, sahayı beraber kullanması gayet yerinde olur.
galatasaray lı ezik bünyelerin türk telekom arena yı sahiplenmelerini garipsiyorum. ulan daha siktiriboktan bir stadı bile kendiniz yaptıramadınız, rte ye türlü türlü yalakalıklarla bitittirdiniz.

hala daha aç tavuğun kendini buğday ambarında sanması durumu. ne zaman ki gs gibi telegol programına canlı yayında bağlanıp kulübümüze destek olalım, gönlümüzden ne koparsa 3-5 atalım durumuna geliriz, o zaman derim orda oynayalım maçlarımızı.

destekse olimpiyat a da gideriz, kars sarıkamış a da.
(bkz: kartallar yüksekten uçar)

böyle bi istek olmasa dahi konuşulanlar ne kadar havalandıklarının kanıtı. tam da uçuşa geçmişken ters bi rüzgar esmese bari.
aç karga kendini tt arenada zannedermiş.
stadın açılış gecesinde vuku bulan olayların ardından kendi blogum da bir beşiktaşlı olarak paylaştığım yazı;

Yazıya nasıl başlayacağımı bilemiyorum. içersinde üzüntü, coşku, tiksinti taşıyan bir ruh halindeyim. nerden baksan tutarsızlık...

iç ettiği paraların hesabını kendisin bile bilmediği birinin, toplu konut idaresinin parasıyla yapılan bir ilkokulun adını ahmet hamdi bayraktar (babasının adı) koyan badem bıyıklı arkadaşın, toki başkanı sıfatıyla gündemimizin değişmezi haline gelebileceğini akıl etmediğimden olsa gerek az evvel bahsettiğim duyguları yaşıyorum.

aba altından değnek gösterilmesine alışkın olduğumuzu aleme-i cihan bilir. ancak ülkemin demokrasi (!) ile yönetildiğini varsayarak, ülkenin her yerinde olduğu gibi stadlarımızda da küfür, aşağılama, şiddet olmadıkça tribünlerden yükselen her türlü sesin meşru olduğu kanaatindeyim.

ancak ve ancak: kimse 100 yılı aşkın süredir türk futboluna ve türk sporuna hizmet etmiş, ülkeyi yurt dışında elindn geldiğince temsil etmiş ve bu alanda uefa kupası gibi hatırı sayılır bir kupayı türkiye ye getirmiş bir kulübün, "beyefendiliği" ile büyük küçük herkesin takdirini kazanmış merhum başkanına "mahzun ve mazlum" diyemeyeceği gibi "aciz" ibaresini de kullanamaz!

türk milletinin cebinden çıkan vergilerle yapılan stad ın kendi cebinden çıkan paralarla yapıldığını zannedip "helal-i hoş olsun" diyerek, koca kulübü beceriksizlikle de suçlayamaz. kim ne hakla, bizim olanı bize helal edebilir ki? kaldı ki; kendisine basiretsiz yöneticilerin baş eğdiği bir an da yüzüne tokat gibi inen "yuh!" sesleri gereken cevabı vermiştir. türkiye cumhuriyeti devleti kimsenin tekelinde de değildir!

olaylar bu yönde gelişirken, öte yanda birileri ortalıktan kaybolmakla meşguldü.belki de hayatı boyunca verdiği en onurlu kararı verip gitmişti. ancak gemiyi en son kaptanlar terkederdi ve koca kulübün başkanına gitmek, biraz daha ileriye gidip kendi taraftarını hiçe sayarak tabiri yerindeyse "kıç yalamak" hiç yakışmadı.sezon itibari ile sportif faaliteylerde gereken başarıları elde edemeyen başkan bu stad ile göz boyayacağını zannederek taraftarın takdirini kazanmaya çalışırken, başbakanın stad ı terketmesiyle gerçek yüzünü ortaya çıkardı.

ancak ben bir beşiktaş taraftarı olarak kendisinden , hayatında birkez olsun onurlu davranmasını ve istifa etmesini istiyorum. ben istiyorum çünkü; ultraslan denilen taraftar topluluğu bağımsızlığını stad'ın açılış gününde tam olarak yitirmiştir. merhum alparslan dikmen'in kemiklerinin sızladığını hissediyorum. bu yüzden sesimizi biraz daha yükselterek bucaspor- beşiktaş maçında bu onursuzluğa karşı elimizden geldiğince haykıracağız. hiçbir kuvvet hak olanı hak edenin elinden alamaz. bu gün verip, yarın "stad anlaşması yapılmadı" demek; aba altından değnek göstermenin daniskasıdır.

son sözüm ultraslan'a...

"bağırmayan taraftar siktirsin gitsin!!!!"
......

biz böyle yaşanan olayları sahiplenmişken, rengi ne olursa olsun bir kulübe yapılan haksızlığa karşı durmuşken; bazı ergenlerin çıkıp ilkokul düzeyinde espri yapmasına anlam veremiyorum.

aramızdaki fark burada. sen kendini düşünürsün, ben; hepimizin yerine bizi düşünürüm. beşiktaşlılık biraz da budur...
(bkz: arena yıldız görsün)
güncel Önemli Başlıklar