bugün

bildiğiniz üzere, bazı nedenlerden dolayı beyin hücreleri ölmekte ve kendini yenilemesi zaman almaktadır. bunu bildiğin için, bazen dank eder ve bir an düşünürsün ulan kim bilir kaç tane beyin hücrem öldü şimdi?

- kafamı tabelaya çarpıp, başımdan yavaşça akan kanı parmaklarımda gördüğüm zaman düşünmüştüm bunu.

edit: imla.
bir daha yerlerinin doldurulamayacağını kalan hücrelerinle anlayabildiğin anlardır.
Genellikle fazla alkol alındığında oluşan durumdur. http://asilgercekler.blog...hucrelerinin-olumune.html
ezberlediğin sayfalarca nottan sonra,en alakasız hastalığın soru olarak önüne geldiği andır.
birinin bana anlamadığım bir şeyi anlatmaya çalıştığım an hemen müzik çalmaya başlar kulaklarımda haaaaaaa haleleluyaaaaa haaaaa haleleluyaaaa...
şuta kafa vurduktan sonraki birkaç saniyedir.
kafaniza top yediginiz andir, boyle bi uyusma, kafada bi titreme, darbe alinan yerde kanin toplanmasi, sonra 7 cihana sovme istegi.
sinirli anlardır. uzmanlara göre sinirlenme anında, adrenalinin artması, kanın hızlı pompalanması, vücuttaki ısı değerini arttırıyor ve bunun bizim vücudumuzda hissettiğimizin 3-4 katı beyinde gerçekleşiyor. ısının artması olayı yani. bu yüzden bunun bi sonucu olarak da kulaklar kızarıyor, yüz kızarıyor mesela. esmer tenlilerde fark edilmeyebilir ama beyaz tenlilerde nasıl fark edildiğini biliyorsunuzdur. neyse işte bu ısı artışı ile beyin hücreleri zarar görüyormuş ve bazıları yanıyormuş. sinirli insanların akıllarını kaybetmişcesine bazı mantıktan uzak delice hareketleri bu anlık beyin hücrelerinin çalışamaz hale gelmesindenmiş.*
uzun süre kullanmadıktan sonra kullanmayı denerseniz hissedersiniz , ben bunu 2 kere yaşadım , birincisi liseye giriş sınavından sonra bir daha beyne ihtiyacım olmadı ta ki ygs zamanı gelene kadar , o zaman fark ettim ki bizim beyin pert olmuş amk.2 sene beyni toparlamaya uğraştım , artık zirve yaptığı dönemde sınava girdim üniversitemi kazandım ve bir daha bıraktım beynimi , koşarak uzaklaştı benden.2 sene öyle idareten geçtim dersleri , baktım olmuyor beynimi buldum tekrar çalıştırmaya başladım , şu anda fena durumda değil ama 3 yıl önceki hızında da değil , bir kısmı ölmüş hücrelerin , daha yavaş düşünüyorum , daha geç tepkiler veriyorum

özetle beyin makine gibi arkadaşlar , bakımını iyi yapıp kullanırsanız zamanla daha da yükselir verimi , ama bakım yapmadan düzenli olarak kullanmadan devam ederseniz pas tutar , eskisi gibi olur elbette ama uzun zaman alır bunu başarmanız , o yüzden size tavsiyem mutlaka günde 1 2 saat beyninizi çalıştırın , ders çalışın , zeka oyunları oynayın , bulmaca çözün , yada zeka sorularına falan bakın ama mutlaka yorun beyninizi , yoksa yavaş yavaş mal olursunuz.
tam olarak şu andır.
(bkz: ben seni arkadaş olarak görüyorum)
(bkz: beyinde hicrelerin birbirini yemesi)
engelli kpssine girip 90 aldıgımdaki durumdur.
mezun olduktan sonra aile evine ilk adım attığın andır.
Samanyolu kanalının açıldığı andır.(açma yanarsın!)
ales. yds.
ritalini fazla kaçırdığınız andır. Şöyle 7 8 tane.
akp li olup, aynı zamanda vatan haini de olduğunuzu anladığınız andır.
Yaklaşık 2 senedir bende gerçekleştiğini düşündüğüm olaydır. Daha önceden kendimi daha zeki hissederdim. Noldu beyin hücrelerim mi azaldı bilmiyorum