bugün

Lan bu ibne Arap Türk orduları diyor ama hamas gibi fare deliğine girerim de diyor.

Göt Arap hangi Türk fare gibi saklanarak savaşmış sivilleri kalkan olarak kullanmış.
sakalı şerif canlanmış bakın başımıza taşşak yağacak.
birbirimizi kırmayalım.kaba çirkin sözlerden kaçınalım.
kim ne demiş bilmem, neden kime demiş anlamam ama türklere ibne demesine kızmıyorum, biz (öğünmek gibi olmasın değil, türk olduğuma övünüyorum) binlerce yıllık tarihimizi götümüzle yazmıyoruz.

ne demek istediğimi anlamayacak embesiller çok olduğundan bir anekdot ile durumu açıklayayım. hem genel kültürünüz gelişmiş olur hem ingiltere'de demokrasi cumhuriyet neymiş öğrenmiş olursunuz.
sanırım daha önce burada veya ekşi de yazmıştım ama yine de kısaca anlatayım...

bilmezsiniz ama 2. dünya savaşının tek devlet adamı olan w. Churchill hakkında gay-ibne dedikodusu yapılıyordu. rakipleri ve kıskananları onun eşcinsel olmasını kadınlara karşı takındığı soğuk davranış ve gençlik yıllarında ve evliliğinde asla flört çapkınlık vb yapmaması sevgili ya da eşine sadakati vb nedenlerle ve en önemlisi de eşcinsellere 1940'lı yıllarda avrupanın en tutucu toplumunda hoşgörülü yaklaşımı onları dışlamaması, hükümet-devlet içinde ordu da eşcinsellerin cinsel tercihine göre değil de yetenek eğitim becerisine göre değerlendirmesi (üstelik churchill muhafazakar partiden) gibi nedenlerle 5 çocuk babası churchill için ibne söylentisi almış başını gitmiş.

böyle bir ortamda en muhalif gazetecilerden birisi churchill'e basın açıklamasında "siz bir gaysiniz" demesi üzerine churchill tebessüm ederek "ben ingiltere'yi götüm ile yönetmiyorum" demiştir.
bu yaklaşımı, mantaliteyi, davranışı anlamak için insanın muazzam bir zeka, sorumluluk, ahlak ile etik değerleri olmalı.
biliyorum ne demek istediğimi yine de anlamadınız ama yine de söyleyim dedim.
üzerimde vebal kalmasın.