bugün

Son dakika haberidir.

https://www.memurlar.net/...pc&utm_campaign=mesaj

S.çmakta yasak mı kurban.
güldüren karardır.
Sevindirici karar. Dünyanın en boş muhabbetlerinin döndüğü yerlerden biri berberler. Traş olmak için sıra beklerken kapının önünde bekliyorum boş muhabbetlere katlanmamak için.
Öyle berber mi olur lan onurumla saçlı gezerim daha iyi. Berber dediğin önce dayar akabinde koyu bir sohbet başlar. Mahallede ne olup bitmiş oradan öğrenirsin.
Çok sevindim bu habere. Hiç sevmem kolektif kuaför gıybetini.

Sırf muhabbet olsun diye 35 yaşında kadına "okuyor musun" diye soran kuaför var.
Zaten saçımı istediğim uzunluğu iki saat anlatıp tarif etmeme rağmen doğru uzunlukta kesemiyorlar, o yüzden yeni düzenleme beni pek de etkilemiyor.
Düşünmek de yasah mı gurban.
Yerinde bir karardır.

Kuaför salonunu kafeye çevirenler, çaylar, kahveler, gıybet, dedikodu, o ne giymiş, bu ne sürmüş, kocası kimmiş, arabası bu muymuş muhabbetleri bitsin artık.
Kadın 15 dakikalık föne gelip, 10 saat laklak ediyor, milleti meşgul ediyor, kafa şişiriyor.
insan hayret ediyor, bir insanın Nasıl bu kadar boş Zamanı olabiliyor?
Benim neden yok?! nerde hata yapıyorum acep?
Yasaklar hiç uygulanmıyor. Bugün günler üstüne ilk defa mecburiyetten çıktım hiç takmayan, burnu açık takan, çene altı takan vs vs tüm sokak doluydu. Kendini düşünmüyorsan bizi düşün be. Bu yasağın da asla uygulanacağını düşünmüyorum.