bugün

(bkz: şablon mesajlar)
(bkz: iyiyim saol yarın erken gel)
(bkz: ben kacar)
bir kibarlık örneğidir. zira internet ortamlarında, özellikle msn gibi, insanlar her daim birbirleri ile konuşmazlar. ara ara mesajlar atılır, yavaş bir süreç mevcuttur. bu yavaş süreç içerisinde giden bir sohbet sırasında kişinin ani bir şekilde çıkması gerekebilir. bu gibi durumlarda konuşulan herkese dönüp ben çıkıyorum söyleyeceğin birşey var mı gibi bir cevap bekleme durumuna geçilmesi pek mümkün olmaz -ki zaten atılan her mesaja da çabucak cevap gelemeyebilir karşı taraftan-. bu gibi durumlarda hiç bir şey söylemeyip löngürt diye çıkmaktansa bir incelik göstererek offline olma durumudur.

haa harıl harıl sohbetin ortasında iken bir anda yazıp da -ölüm kalım meselesi yokken- küt diye kapamak ise eşekliktir, terbiyesizliktir o ayrı.
-ben cıktım ggorusuruz
+cıktıysan nasıl konusuyosun?
"kaçtım by" gibi daha kısa bir söylemi de vardır ki sizin yazdığınızı görse bile msn i kapatır.
msn, icq ortamlarında karşı tarafa cevap imkanı dahi vermeden ayrılma hedesidir. saygısızlıktır,eşekliktir, önce bir "iyi akşamlar" , "sağlıcakla kal" denmelidir.